Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak a halak vizével?...

Mit csináljak a halak vizével? Cseréljem le az egészet?

Figyelt kérdés

30l akváriumomba van 1 betta.

hetente szoktam a víz 30%át lecserélni. Ma volt a csere napja meg is történt a víz cserélje viszont, picit átpakoltam a növényeket benne és a kavicsot is "felvertem" és a víz zavaros lett. (a kavics mozgatása előtt tiszta volt) eltelt már 2-3 óra amióta történt az eset de viszont még mindíg nem szép tiszta a víz hanem ilyen szürkés vagy hogy mondjam. a szűrő be van kapcsolva. várjak még? vagy mit csináljak?


2012. szept. 28. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Le ne cseréld, majd le ülepszik.

De egy betta nem "halak", hanem csak "hal". Bocsánat a kukacoskodásért :D

2012. szept. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha csak kavics van az alján, semmi táptalaj vagy hasonló, akkor várj, amíg leülepszik. Ez a szűrőd teljesítményén is múlik, meddig tart. Mikor nekem volt ilyen a vizem, akkor raktam egy adag perlon vattát a szűrő legfelső szintjébe, amíg ki nem tisztult a víz. Utána meg kivettem, majdnem feketén (az eredetileg fehér vattát).
2012. szept. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már a "szöszök" leülepedtek de a víz még mindíg nem szép tiszta:D
2012. szept. 28. 16:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Vizet soha nem cserélünk teljesen!

Majd leülepszik.


Lassan meg lehetne ejteni egy aljzat takarítást.

Leszívod a vizet, elrakod, amennyit csak tudsz (!!!) kimosod az aljzatot (a szűrő szivacsot nem!) aztán visszarendezed az egészet.

Hosszútávon pedig vedd be a részleges vízcsere rutinjába, hogy mindig aljzatporszívózással egybekötve végezd.

2012. szept. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 YourDestiny ***** válasza:
Jaj, de szeretjük, amikor hozzá totálisan nem értők írnak hülyeséget, mint a kedves első válaszoló. Nem, ne cseréld le a vizet, teljes vízcserét nem csinálunk. Türelem, és megoldódik. Ha egy-két nap múlva is ez a helyzet, akkor egy újabb részleges vízcsere belefér, de szerintem reggelre letisztul.
2012. szept. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!