Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Murr, Hable -és persze aki...

Murr, Hable -és persze aki ért hozzá!?

Figyelt kérdés
Segítenétek? Most egy 40 literes akváriumunk van neonhalakkal és műnövényekkel (tudom most sóhajtoztok -:), de beleszerelmesedtünk a halacskákba és lehetőségünk nyílt egy nagyobbat vásárolni, és végre szeretnénk "normálisan" csinálni.... Az akvárium 95x35x35 cm-s, üvegtetős, de kaptunk hozzá világítást is. Nem tudok leolvasni róla semmit, csak annyi, hogy Vossloh Schwabe 1x15W, 0,3/l. Az akvárium nem lenne hátterezve (térelválasztó), mindkét oldalról kapná fényt. A kérésem az lenne, hogy segítenétek a benövényezésében? Olvasgatom, olvasgatom, de......nem tudom, hogy álljak neki: talaj, táp, kb. hány tő növényt kellene? Hát, röviden ennyi... Bocs, ha bugyuta vagyok, de inkább kérdezek.... Köszönöm előre is.
2012. szept. 29. 15:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nagyon kéne térelválasztónak használni az akváriumot, mert a halakat nagyon stresszeli az, hogy minden oldalról mozgást látnak és nincs egy pont, ahová elbújhatnak. Pláne a neonhalak, amik még a világos talaj miatt is kifakulnak.
2012. szept. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 YourDestiny ***** válasza:
15W lesz a világítás? Mert ez még a 0,1W/litert se üti meg. Ilyen fény alatt növény nem marad életben.
2012. szept. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Bocs, ez lett volna a kérdés másik fele. Én is kevésnek találtam első ránézésre, szerintem nem ehhez az akváriumhoz volt... Mennyi lenne az ideális?
2012. szept. 29. 16:02
 4/17 YourDestiny ***** válasza:
Anubiasnak és mohának elég a 30W, ha olyan csövet veszel, ami elég lument ad le, további kevesebb fényt igénylő növényeknek jó lenne legalább 40-50.
2012. szept. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Murr már rég elköltözött, hable is alig ír.


95 cm-re 85 cm-es 39W -os t5-ös fénycsöveket használnék.

1 db ilyen fénycsővel is össze lehet válogatni jópár növényt, ami megél alatta.

2-vel már nagyon nagy választék van.

De használhatsz 30W-os 90 cm-es t8-asokat is.

Ugyanígy 1-el viszonylag szerényebb a választék, 2-vel már jobb.

15 W meg kb semmire nem elég.

[link]


Itt, a baloldali keresőbe be tudod írni mekkora növény kell, és mennyire könnyen tartható (ami majdnem a fényigény szerint van csoportosítva)


Átlag növényes-halas akváriumnak kb a térfogat 1/3-át teszik ki a növények.

De azt is számítsd bele, hogy ha jó a fényed, akkor nőnek, és szaporodnak is, rendesen.

Az aljzat az további konkrétumoktól is függ, pl milyen halak lesznek benne.

2012. szept. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ha itt lennél most jól megölelnélek!!! Köszönöm
2012. szept. 29. 17:03
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát valószínüleg most csak víz alatti Halea világítás lesz pluszba 2x15W, és megpróbáljuk a meglévőben nagyobbra cserélni a fénycsövet (nem tudom azt lehet-e). Este szétkaptuk, de egy árva szó nincs ráírva se márkanév semmi. Arra gondoltam elviszem cakkom-pakk a kereskedésbe nézzék meg, csak nem sóznak rám valamit...... Nagyjából a növényeket is kiválasztottam. Még annyit segítsetek, hogy milyen aljzatba kell ültetni és jó-e ha a tő mellé dugdosok tápot. Apró szemű kavics van itthon vagy kb: 8-10 kg és a széleinél körbe nagyokat szeretnék rakni.
2012. szept. 30. 08:14
 8/17 anonim ***** válasza:

"nem tudom azt lehet-e"


Nem lehet. A hossz meghatározza a teljesítményt, és fordítva.

Hosszútávon mindenképpen érdemes lenne rendbe tenni azt a világítást, és normálisra megcsinálni.

Pl

[link]

Ez sajnos hosszabb, mint az akvárium, kicsit nagy a lámpatest.


[link]

Ez méretben jobb lenne, de ez csak 36 watt, ez alá csak árnyéktűrő növények jöhetnek szóba. Ha az is elég, akkor ez a lámpa is jó. De ebben 60 cm-es fénycsövek vannak, szóval árnyékos lenne a széleken.


[link]

Vagy használhatsz ilyet, 2×39 Wattot. A 2×24 wattos is elég lehetne, csak abban ugyanúgy elég rövid, 55 cm-es fénycsövek vannak.



Vagy barkácsolsz valamit.

Pl ilyet:

[link]

2×30 wattal . Elektronikus előtétet kell hozzá venni.


Vagy 2 db ilyet

[link]

beépítesz valami lámpatestbe.

Én csináltam már ilyen lámpatestet bútorlapból, rétegelt lemezből, ereszcsatornából, de hallottam már műanyag virágládába szerelt világításról...


Ha van lehetőséged barkácsolni, talán még az ereszcsatornásat elég egyszerű megcsinálni, és néz is ki valahogy. A linkelt "falra szerelhető" lámpatestet meg egyszerűen csak bele kell csavarozni pl lemezcsavarral. Ahhoz már semmilyen előtét nem kell, mert bele van építve.

A szigetelésre kell figyelni, mert a csatorna fémből van.

2012. szept. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Vagy itt van pl ez

[link]

Elég dizájnos, méretben is jó, teljesítményben bőven jó.

Csak sajnos ki kell cserélni a fénycsöveket, és azok se olcsók.

Mert ezek tengeri csövek.

2012. szept. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti ill. utolsó! Az akvárium üvegtetős, így arra gondoltam, hogy függesztős -bútorlapra csavarozva, pont lépcső van felette, le tudnánk jól lógatni- világítás lenne talán a legjobb. A gyárit esélyem nincs most megfizetni. Tudom, hogy nagy kérés, de segítenél? (Mivel Te már csináltál) 2x39W-ra (85cm, T5-s) számítva leírnád, hogy miket kell hozzá megvennem? A férjem munkahelyén van villanyszerelő, megkérném, hogy rakja össze. És annyira köszönöm, hogy segítőkész vagy, féltem a sok fikázó kommentelőtől....
2012. okt. 1. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!