Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Murr, Hable -és persze aki...

Murr, Hable -és persze aki ért hozzá!?

Figyelt kérdés
Segítenétek? Most egy 40 literes akváriumunk van neonhalakkal és műnövényekkel (tudom most sóhajtoztok -:), de beleszerelmesedtünk a halacskákba és lehetőségünk nyílt egy nagyobbat vásárolni, és végre szeretnénk "normálisan" csinálni.... Az akvárium 95x35x35 cm-s, üvegtetős, de kaptunk hozzá világítást is. Nem tudok leolvasni róla semmit, csak annyi, hogy Vossloh Schwabe 1x15W, 0,3/l. Az akvárium nem lenne hátterezve (térelválasztó), mindkét oldalról kapná fényt. A kérésem az lenne, hogy segítenétek a benövényezésében? Olvasgatom, olvasgatom, de......nem tudom, hogy álljak neki: talaj, táp, kb. hány tő növényt kellene? Hát, röviden ennyi... Bocs, ha bugyuta vagyok, de inkább kérdezek.... Köszönöm előre is.
2012. szept. 29. 15:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

2db

[link]


4db

[link]


1db

[link]


1db

[link]


esetleg egy ilyen

[link]


magát a vázat, amire az egész fel lesz szerelve, esetleg ki lehet bélelni ilyennel fényvisszaverőnek (kétoldalas ragasztóval felragasztható)

[link]


Plusz vezetékek. 1 szálas is, meg 3 eres is.



A másik lehetőség, amit már ajánlottam, hogy egyszerűen felszereltek szintén valami tartóra, amire felfüggesztitek 2 db ilyet

[link]


Ehhez nem kell se előtét, se kapcsoló.

Minőségileg viszont nem tudom, milyen ennyi pénzért.

De van minőségibb is

[link]


Ezeknél 2 dologra kell figyelni.

Az egyik, hogy a fénycsövet ki kell cserélni bennül 6500 kelvinesre.

A másik, hogy a plexi búra nélkül jobb a hatásfokuk, viszont úgy nem páramentesek, nem olyan a foglalatuk.


Bár, ha üvegtető lesz az akváriumon, akkor ennek nincs jelentősége.

Anyagilag ezeket a készre szerelteket jobban megéri megvenni, egyszerűbb is bekötni őket.

2012. okt. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
...hát, az utolsó mondat nem biztos, hogy igaz hosszútávon.
2012. okt. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Amúgy én használtam ilyen olcsóbb fajta konyhai lámpatestet, T8-as 18W-os csövekkel, azok is valami 2000 ft-ok voltak a praktikerbe, és hosszú évekig tökéletesen működtek.

Szóval lehet, hogy ugyanúgy megtenné 2 db ilyen 2800 ft-os lámpatest is.

Veszel hozzá 2 jó fénycsőt, vezetékestől mindenestől megvan kb egy tízesből az egész.



Amúgy gyárilag 3000 kelvines csővel adják, ami olyan szempontból érdekes, hogy a régebbi szakirodalom egyáltalán nem fikázza agyon azokat a csöveket , mint mostanában szokás.

Igaz, akkoriban ekkora fényerő sem volt általános, a fényerő, és a színhőmérséklet között pedig van némi lineáris összefüggés, a növények fajtájától függően.

Mindenesetre tény, hogy pl egy '60-as évekbeli Lányi György könyvben még F29-es tungsram fénycsövet ajánl az író, ami szintén 3000 Kelvin körüli. (és valami borzalmas a színvisszaadása, de akkoriban ez még jó volt.)


Sok sikert.

2012. okt. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ja, csak annyit akartam ebből kihozni, hogy ha azt veszed meg, legalább az egyik csövet mindenképpen le kell cserélni 6500 K-esre, de a másikat esetleg kipróbálhatod pár hónapra, hogy mit csinál.

Szerintem nem tesz rosszat a növényeknek, akvarisztikai növényes csövek is vannak még 2800 k-esek is.

(bár ott nem teljesen ez a lényeg, hanem a pontos spektrum, de egy próbát megér, ha ezt a megoldást választod.)

2012. okt. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Annyira jó fejek vagytok, köszönöm!!!!!

A bútorlámpákhoz azt hittem véletlenül tévedtem.... szőke.... Na figyi mit találtam a konyha szekrény tetején! Egy 87cm-es, T5-21W-os világítást, Bauhausban vettük szerintem nem is túl drágán. Annak idején pult világítás volt -:). A meglévő 15W-mal már hasítok! 17.10 Külön köszönöm! Magyarul: veszek mégegyet, kicserélem a csöveket és ennyi lenne? Áááááá, ezt nem hiszem el! Lesz világításom!!!!

2012. okt. 1. 18:41
 16/17 YourDestiny ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de 87 cm-es akvarisztikai cső sajnos nincs. Szándékosan külön méretűek, hogy akármilyen armatúra ne legyen jó. A sima fehér színű fénycső meg nem jó, egy 6400-6500 Kelvines világítást kéne keresni.
2012. okt. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Igen, kb ennyi, de az biztos, hogy érdemesebb standard méretű fénycsöveket (és armatúrákat) venni .

Hosszútávon nem mindegy, hogy 2 vagy 6 ezerért tudsz venni fénycsövet, vagy bemész az első boltba és kapsz, vagy hónapokig kell keresni egy megfelelő méretet.


Szerintem ne térj el a 2×39 w-tól.

Ha már úgy kezdted, hogy szeretnéd "normálisan csinálni" érdemesebb egyszer jól megcsinálni.

Legyenek azok egyforma, és gyakori méretű csövek.

Hosszútávon megéri.

2012. okt. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!