Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Penészes akvárium?

Penészes akvárium?

Figyelt kérdés
Mitől jelent meg? Egy hónapja üzemel, kb. a 2. héten jelent meg. A pangó helyeken nagyon elkezdett szaporodni. Mit lehet vele csinálni? termel méreganyagot?
2012. szept. 30. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi penészes? A vízben vagy kívül? Pontosan hogy néz ki?
2012. szept. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elsősorban a háttéren szeret megjelenni (mivel akváriumról van szó, nyilván a víz alatt). Ilyen fehér anyag, olyan mint a vattacukor. A közepén általában van egy "keményebb" rész, kicsit olyan mint a gipsz. Most találtam egy olyan helyet is, ahol az aljzaton jelent meg, de csak az áttetsző része.
2012. szept. 30. 13:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Penészedhet a tető is ha fából van :) Csak azért kérdeztem... meg a víz tetején is előfordul fehér trutyi...


Igazából ez nem penész, amit látsz, hanem a szerves anyagok lebontásából keletkező melléktermék. Mondjuk általában a gyökereken szokott kezdődni, de nekem is benőtte majdnem az egész aljzatot. Teljesen normális, nem ártalmas, és magától elmúlik. Halakra is ártalmatlan, a harcsák még meg is eszik, csak az azért nem jó, mert nagyon felkavarják és akkor zavaros lesz tőle a víz. Ha zavar, akkor leszívhatod, mintha aljzatporszívóznál, de egy darabig úgy is vissza fog nőni.

2012. szept. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A gondom az, igazából, hogy a háttér mögé is bejutott (sajnos befolyik a víz, de szívószállal szoktam ott is "porszívózni", de ha méreganyagot nem termel, akkor nem zavar. Azért ilyedtem meg, mert jelenleg 2 garnéla volt benne, és az egyik meghalt, és nem tudom mitől (erről asszem kiírok még egy kérdést), a másiknak kutya baja. Attól féltem, hogy valami mérget termel esetleg.
2012. szept. 30. 14:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Az nem jó hogy be megy a háttér mögé a víz, de ha már így esett, akkor mögé be kéne dugni mögé egy levegőztető csövet, hogy ott is mozogjon a víz.
2012. szept. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!