Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a világításról?

Figyelt kérdés

Egy 60x30x30-as Aqua-El akvárium szettem van és kiégett benne az econoline 11W-os égő. Akartam venni újat, de ahogy az interneten olvasgattam azt láttam, hogy ez úgy van gyártva, hogy nem csak az égőt, de a vele egybeépített kábel+kapcsolót is cserélni kell, emiatt az ára több mint 5000Ft és hát pár hónaponként kiég. Szeretnék valami gazdaságosabb megoldást, de barkácsolni nem tudok. Az alábbi linken található tetőt néztem ki, amihez 15W-os fénycső van, utóbbi ahogy nézem 2-3000Ft ha cserélni kell. Arról sajnos nincs infóm, hogy ezek mennyi ideig tartanak ki, ha naponta 8-10 órát égetem őket, illetve hogy milyen lehet a fogyasztása (nem vagyok egy fizika zseni).


Nektek mi a véleményetek erről a megoldásról, illetve ismeritek-e ezt a webáruházat? Mennyire megbízhatók?



2012. szept. 30. 18:07
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja a linket elfelejtettem:)


[link]

2012. szept. 30. 18:09
 2/7 anonim ***** válasza:

A tető, és a világítás jó, egy baja van, hogy 15 Watt nem túl sok.

Elég kevés növénynek elég.

De ha eddig 11 w-tal is megoldottad, akkor ez annál valamivel jobb lesz.

Nem kiégésig kell várni a cserével, mert addigra eltolódik a fénycső spektruma, és algásodni fogsz.

A 3 sávos csöveket érdemes évente cserélni, az 5 sávosokat félévente.


Ez a gyári fénycső 3 sávos, és ha cseréled, akkor végül is elég ugyanilyen 3 sávosra cserélni. Ahogy mondtam, évente illik lecserélni.

Egyébként nem fontos akvarisztikai márkát venni bele, bármilyen ugyanilyen kaliberű jó. A tungsramnál 1350 ft.

[link]

2012. szept. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
... a fogyasztása amúgy nem egy nagy tétel, lehet vagy 150 ft havonta.
2012. szept. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, és a bolt általában korrekt.
2012. szept. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 YourDestiny ***** válasza:
Az Aquael már csak ilyen, néhány havonta meghal a fénycső.
2012. szept. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is kiégett a kis lámpa 4 hónap után, aztán garanciába kicserélték égőt egyszer, de aztán slussz. Ez a típusú zseniális lámpa:

[link]


Hát ennél minden jobb, tényleg.

Szerintem bármit veszel az már csak jobb lesz.

2012. szept. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 3. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!