Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit lehet kezdeni az ecsetalgá...

Mit lehet kezdeni az ecsetalgával?

Figyelt kérdés

Egy barátom akváriuma tele van fekete színű algával. Mindenen ott vannak, a köveken, a szűrőszivacson, a növényeken, még az akvárium fugájában is. Ez a probléma jó pár hete jelentkezett nála. Van egy Ancija, de az nem eszi. Utána néztünk és szerintünk ecsetalga.


Mit lehet csinálni vele?


Illetve azért írtam, hogyan lehet ezt megelőzni, mert nem szeretném, hogy az én akváriumom is így nézzen ki!


2012. okt. 1. 08:59
 1/4 Frontosa ***** válasza:

Nem lesz egyszerű, véglegesen csak a teljes restart tünteti el. Elég hosszú lenne újra leírni, elég tág témakör. Írd be itt a keresőbe hogy ,,ecsetalga", sok ilyen kérdés volt már.

Üdv,

2012. okt. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Már olvasom a leírásokat.

2012. okt. 1. 17:33
 3/4 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem a restart se segít, ha ismét olyan körülményeket talál, hogy érdemes fejlődni. Tudjuk, hogy spórák mindig jelen vannak az akváriumban, minden csak attól függ, milyenek a körülmények. Elsősörban a jó biológiai szűrést kellene megoldani. Nem egyszerű megfejteni ezt a dögöt, néha semmi se segít ellene, néha elhanyagolt akváriumban se nől, de egyébként a rossz vízminőségen kívül az alacsony, vagy ingadozó CO2-t szokták problémaként megemlíteni.
2012. okt. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bamboochatheone ***** válasza:
Általában a szűrés a legnagyobb ludas, azt érdemes fejleszteni. Emellé a széndioxid adagolás kellemesen besegít a csökkentésben.
2012. okt. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!