Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy sziámi harcos him...

Bicojoco kérdése:

Van egy sziámi harcos him halam szemekörül s szája körül megjelent a halpenész, mit tudnák házilag kezdeni a gyogyulása érdekében? /állatkereskedés távol van/?

Figyelt kérdés
2012. jan. 31. 21:15
 1/5 anonim válasza:
valammenyi só kell a vizbe! hány literes a akvárium ?
2012. jan. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Okozhat halpenészt baktérium és sérülés is, a halat külön kell kezelni az egészséges állománytól.Mechanikai sérülés esetén 50%-os vízcsere, takarítás,a sérült halat külön medencében, xanthacridinnel, FMC oldattal, vagy SERA Mycopurral kezelheted, esetleg Malachit zölddel.Amennyiben baktériumok okozzák,széles spektrumú antibiotikum kell pl Sumetrolim.A kezelés több napig tart 2 naponta 40% vízcsere és új adag gyógyszer, ne etess a kezelés alatt.A só csak mechanikai sérülés esetén segíthet, ha amúgy minden más rendben van az akváriumban 10literre 1 csapott evőkanál jódmentes konyhasó, a halat szoktatni kell, 1 hét alatt részletekben old a vízhez.
2012. febr. 1. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

verekedésböl származik a sérülése s ez lett penészes.az akkum 500l es ,jelenleg elkülönitve van egy 10l akkuban.

A só oldatos kezelés érdekel....kérhetném részleteseben?

10l vizhez menyi so medig lehet a hall bene?

2012. febr. 1. 06:32
 4/5 akva apor ***** válasza:
KEZELÉSE:Szappanozz be egy nedves vattát,nyomd ki belőle a vizet,azután máetsd povidon-jodinba vagy higany-kromidba.Vedd ki a halat a medencéből(1-2 pecig kibírja), tedd nedves ruhára,és az előkészített vvattával töröld le a penészt.Utánna tedd gyógymedencébe a halat,és kezeld széles hatású készítménnyel.(ezt olvastam egy szakkönyvböl a szappannal vigyázz mert a halra egészségtelen,sosem bróbáltam ezt és én parakill turbóval kezeltem a halat csak úgy szimplán.).
2012. febr. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
már késő szegény nem birta s elhunyt... :(
2012. febr. 3. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!