Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 35literes akváriumba milyen...

35literes akváriumba milyen halat rakhatok? 1db-ot szeretnék!

Figyelt kérdés

Olvastam csomót az akvarisztikáról és gondoltam belefogok egy 35literes akváriummal kezdésképpen!

Vettem egy komplett akváriumimszettet fütővel szűrővel lámpával mindennel. Szépen be van rendezve víz is van benne és ma volt 1 hete, hogy megy halak nélkül. 2naponta egy nagyon pici csipet halkaját is raktam bele (ahogy ajánlották)


Bettán gondolkoztam, hogy azt kéne bele venni de aztán mégis lemondtam róla! Mondanátok olyan halat amit tarhatnék benne? Vagy esetleg veszek bele egy bettát meg még rakhatnék bele valamit?


2012. okt. 1. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Várj még egy hetet és csak azután.. kell még egy hét hogy megfelelő legyen a szűrőben élő baktériumok száma.. Szerintem a betta a legideálisabb első hal. Könnyű tartani és nagyon szép.. A bettán kívül tehetsz még bele egy csapat nanohalat: [link] - ezek mell tehetsz még törpe garnélákat (nem üveget(az megöli az összeset)) vagy 8 db endler/5db sima guppit (ezek úgyis nagyon szaporák)

Üdv, Jó halazást :)

2012. okt. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 YourDestiny ***** válasza:

Szerintem ne szórd kétnaponta a csipet kaját, az sok, elég lett volna egy-kétszer a három hét alatt.


Vagy egy bettát, vagy egy 6-os csapat nano halat tegyél bele, de két halfajt ne!


[link]

2012. okt. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

és egy betta mellé nemrakhatok pl. neonokat?

Vagy rakhatok akármit betta mellé? amúgy a rák nem öli meg a neont?

2012. okt. 1. 19:19
 4/9 anonim ***** válasza:

35 litersbe a bettát semmivel nem érdemes összerakni, mert ezen a kis helyen bántani fog minden betolakodót. Maximum csak a csigákat viseli el maga mellett.


Ha nincs betta, akkor tehetsz egy csapat apró kis halat, kisebbeket, mint a neon.


A neonhalnak nem elég az az akvárium, neki kéne vagy 80cm úszótér hosszában, tehát azt inkább ne.


Ami jobban bírja a kis helyeket, az a guppy, vagy az endler guppy.

2012. okt. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha meg beraksz egy törpetarisznya rákot, az meg levágdalja szépen a betta uszonyát.


Ha beteszel red cherry garnélákat, azok olyan picik, hogy a betta meg fogja enni őket.


Ha egy amano garnélát teszel be, vagy kettőt, azt talán nem bántja.

2012. okt. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vagy tarts 3-4 db törpe gömbhalat. Melléjük mondjuk nem lehet semmit rakni.
2012. okt. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 YourDestiny ***** válasza:
Össze lehet tenni neonhallal, de nem 35 literbe. A neonhalnak illenek legalább 80 litert adni, de a minimum is 60-70. Hosszúkás akvárium kell.
2012. okt. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
egy betta + pár rákocska vagy talajtisztító esetleg algaevő
2013. febr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

az persze... rákocska meg algaevő... -.-

Vagy 6 NANOhal, vagy egy betta. talán melléjük zebracsigák

2013. febr. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!