Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő akvaristának milyen...

Kezdő akvaristának milyen halat ajánlotok, amihez nem kell vízmelegítő, szűrőberendezés, hanem simán vízben tartható oldatozással?

Figyelt kérdés
2012. okt. 7. 07:29
 1/6 Darkkingdom ***** válasza:

Az oldatozást mégis hogy érted?

Mellékesen ilyen hal nincs,ez nem kezdő akvarisztika...Ne kínozd a halakat csak azért mert spórolni akarsz vagy éppen zavar a szűrő...Így ne kezdj bele!

Ha pedig befogadsz egy halat egy élőlényt azt annak rendje és módja szerint "neveld" is fel úgy hogy mindent megadsz neki kezdve az ALAPOKTÓL: SZŰRŐ...

2012. okt. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Várj!Mi az hogy oldatozással?Ez így nem működik.. Minden akváriumba kel SZŰRŐ,FŰTŐ*, VILÁGÍTÁS,.(* a hidegvizű halak esetében nem kell, de ott biztosítani kell az állandó 18-20C-ot)

Ha nincs szűrő, a hal a saját sz@rában úszkál.Mire jó ez?A szerencsétlen halak fél év után meghalnak ammóniamárgezésben.A trópusi halak bedepiznek a hidegben,alig mozognak,fakó a színük.. Világítás mag azért kell hogy nőjenek a növények, növény meg azért kell mert termel oxigént.


Javaslom mielőtt bármilyen halt tartasz olyvasd el ezt: [link]


és pár szakkönyvet és majd csak azután.

Atól még hogy kezdő vagy, a halid élhetnek boldogan is.

Üdv

Jó halazást előre is.

2012. okt. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:

Kezdő akvaristának erősen ajánlom a szűrés működésének megismerését.


[link]

[link]

2012. okt. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Most biztos (gondolom) olyan komoly felszerelésre nem akartál kiadni pénzt amiben benne van szűrő világítás vízmelegítő meg stb. de ezt egyszerűen is meg lehet oldani.Vannak egyszerű szűrők, vízmelegítők amiket olcsón megvehetsz és megoldod a világítást egy egyszerű lámpával.Viszont ennek az a lényege, hogy olcsó=>hamar elromlik, akkor másikat vegyél meg stb. stb.Inkább (ha komolyan gondolod) fektess bele egy olyan 40.000 ft-ot és rendezd be, úgy ahogy kell, növényzet, nem túl kevés homok stb. (400 lej => 30.000 ft kb. vettem egy 60 literes akváriumot benne mindennel ami kell) És amikor be van rendezve, megvan minden akkor vegyél bele halakat.Annak is nézz utánna mit mivel lehet/ nem lehet tartani , melyik hal agresszívebb, melyik kevésbé vagy éppen melyik abszolút nyugodt, vagy melyik halnak mennyi társa kell legyen, mekkora csoportba jó ha él és ilyen apró, elnézendő de kulcsfontosságú dolgokról érdeklődj profi akvaristáktól.Nekem most jelenleg 3 szanitárom van, 8 neon , 5 nőstény és 3 hím szivárványguppy, 3 gyöngygurámi(ajánlom!) és egy nagyra megnőtt ancim.Emelett ajánlani tudom a fagyasztott kaját, sokkal jobb mint azok a szárított színes lemezkék(szart se ér, csak, hogy ne legyen éhes a halad, én is ilyennel kezdtem és tudom). És amit én nagyon élvezni tudok az a guppyaim szaporodása, ugyanis elevenszülők, köztudott, és tényleg nagyon érdekes végigfigyelni a nőstény terhességét, vagy talán a szülés pillanatát, és azután végigfigyelni az aprók növekedését(persze ez is igényel egy minimális figyelmet).


Jó akvarisztikázást! ;)

2012. okt. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én egy 54l-est vettem 20000-ért mindennel+volt melegítő és egy 500l/h-s szűrő! :)
2012. okt. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Frontosa ***** válasza:

,,Kezdő kutyatartónak milyen kutyát ajánlotok? Kajára nem akarok költeni és helyem sincs hozzá, egy 1 négyzetméteres lukban fog élni. Néha majd kap valami kajainjekciót, és 2 hetente kinyitom az ól ajtaját hogy kapjon levegőt is szerencsétlen. Ez így megoldható?"

A te kérdésed pont így hangzott! Ha nincs rá pénzed, hogy megteremtsd a tartandó háziállat minimális igényeinek megfelelő életfeltételeket akkor ne tarts állatot! Ez ilyen egyszerű!

Üdv,

2012. okt. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!