Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vélemények? Akvárium vásárlása...

Vélemények? Akvárium vásárlása előtt állva: világítás, növénykék

Figyelt kérdés

helloka


most a világításról és a növényekről kérdezősködök.


szóval a 112 literes akváriumot ha műanyag tetővel veszem, akkor 2 darab 18 wattos fénycsővel kapom, amik T8-as fénycsövek, ezt pár perces kutatás után kiderítettem.


ez milyen fényerősséget jelent? mármint...nagyon alacsony, alacsony vagy közepes fényerőt?


ilyen fény alá milyen növénykék mehetnek? jávai mohát, gömb mohát és anubias nana-t mindenképp szeretnék, de jó lenne valami más növényke is...valamilyen hosszú, vékony ilyen szálas levelű növénykét lehet alá tenni, persze úgy értve, hogy ne purcanjon meg :)


ugye a 112 liter esetén adott a 80 cm hossz az akvárium méretében, néztem fénycsöveket és T8ból 15 és 18wattos van ami hosszban is belefér, T5ből pedig a 14 wattos legalábbis [link]

ezen oldal adatai alapján.

de ugyanezen az oldalon láttam, úgynevezett becsavarható kompakt fénycsöveket és csapos kompakt fénycsöveket is a növény és akvárium fénycsövek menüpont alatt...

ezek között van lényeges különbség? tényleg alkalmazhatóak akvárium megvilágítására (persze úgy értem, hogy a növényeknek is megfelelnek e)?


lehet foglalatot cserélni a gyári tetőn? ha igen, akkor érdemes, vagy elég a 2*18 watt T8 cső 112 literbe akkor is, ha mondjuk tartanék 1-2 közepes fényigényű növényt is? és ha mondjuk nem cserélek foglalatot, akkor lehet valamilyen módon kiegészítő világítást alkalmazni?


az édesvízi akváriumi növényeknek is ugyanolyan típusú fény kell, mint a többi vízfelszín felett élő társának?


köszike a segítséget.



2012. okt. 7. 20:14
 1/2 YourDestiny ***** válasza:

Valószínűleg komplett át kellene alakítani a tetőt, ugyanis foglalattal az előtét is cserélődene. Neked 2x18 Wattos T8 kell, ez gyenge világítás, az anubiason és mohán kívül mást nem is ajánlok. Talán a microsorum pteropus, ami még bepróbálható, de ő nem ültethető. Azzal tudsz segíteni a dolgon, hogy a tetőt kibéleled valamilyen fényvisszaverő cuccal (alufólia, tükörfólia, ez utóbbi a drágább megoldás, de jobb), mert gyárilag véletlenül se tesznek bele ilyesmit, így a fény nagy része feleslegesen elveszik a matt felületen.


Az edesvízi növényeknek se jó akármilyen fény, többnyire 6500 Kelvines daylight csöveket használunk. A sima cool white és warm white fénycsövek szanaszét algásítanának. Egyébként a hagyományos fénycsövektől az akvarisztikai célra tervezett csövek legtöbbször méretben eltérnek, de itt-ott lehet találkozni kivétellel, gondolok itt nem pont T8, hanem más fényforrásokra.


Az, hogy T8, T5 vagy kompakt fénycsöved van, leginkább a fényerőben mutat különbséget. Meg kell nézni, mennyi lument tud az adott cső, minél több, annál nagyobb a fénye. Ez fontosabb, mint az, hogy hány Wattot tud. Ez utóbbi csak a fénycső fogyasztását és hosszát határozza meg, nem többet.

2012. okt. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

áhh köszike, szóval akkor a lumen a lényeges. ezt nem is tudtam.


ahogy néztem rövidebb a kompakt, szerintetek nem járnék jobban ha abból lenne mondjuk 3 beszerelve?

a szerelés nem gond mert Barátom villanyszerelőnek tanul és Nővérem Élettársa is villanyszerelő szóval a szerelés nem okozna szerintem komoly problémát...csak kérdés, hogy mennyire oldható meg a dolog, és hogy megérné e vagy maradjon a 2*18-as T8...

2012. okt. 8. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!