Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A sziámi harcosom elég furán...

A sziámi harcosom elég furán viselkedik. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Lent fetreng a víz alján, se a kopoltyúja, se a mellső uszonya nem mozog. Aztán egyszercsak felpattan víz tetejére, megy egy kört és visszafekszik ugyanoda. Tettem fel az akvárium hátuljára halacska formájú matricákat. Ugye ez nem irritálja? Másik eset mikor a bal alsó sarokban nézi a falat...egyikse jobb...
2008. máj. 19. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Nemo-effektus. Vissza akar menni a természetbe. Tedd bele a kádba kicsit hogy legyen környezetváltozás, de ha teszel rá egy halpórázt (bármelyik halas boltban beszerezheted) és kiviszed nyiltvízre, az is jót tesz neki.
2008. máj. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
dejó :) ilyen is létezik :D???
2008. máj. 19. 17:14
 3/7 anonim ***** válasza:
16%
Persze. Már régóta.
2008. máj. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kedved kérdező! Az előttem szóló csak gúnyolódott, vagy poénos akart lenni, ne hidd már el neki! Láttam már ilyen halacskát. A matrica természetesen nem érdekli. Viszont amit leírtál, az alapján inger szegény környezetben van, és hát fura ezt mondani egy halacskára, de "depis". A bettáknál én úgy vettem észre fontos hogy ne legyen egy szobában, ahol egész nap nincs senki, és gazdi is csak este jön haza aludni. Azért "pattan fel a víz tetejére", mert levegőt vesz. Figyelj oda arra, hogy ne legyen ablak alatt, hogy ne süssön rá a nap, ill. ha szellőztetsz és feljön levegőt venni, megfázhat, addig takard le az akit. Tedd inger gazdagabb környezetbe, lássa hogy mozognak körülötte, adj neki ha lehet élő kajcsit, és fontos dolog: alacsony vízhőmérsékleten eléggé inaktívak lehetnek. Remélem ezek segítenek! Jó szórakozást, és szeretetteljes kapcsolatot a halacskáddal!:)
2008. máj. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm^^ Hát azabaj hogy egyetemistaként az albérletben van a bogyóka. most jobbneki, telepakoltam szines kavicsokal és azokat taperolja egésznap. Meg sokat odaülök meg fotózgatom meg beszélek hozzá szal nincs hanyagolva :)Nyárra ha nem leszek itthon beviszem a munkahelyre az irodába:P ott mindig sokan vannak.
2008. máj. 21. 23:48
 6/7 anonim válasza:
100%
Nekem is volt sziámi harcoshalam 1 hím 2 nőstény. Nem akorok ilyeszgetni de nekem is ez volt a baja mielőtt megdöglött 1 hét után, perze ez nem biztos de legjobb ha sekély vízbe teszed és naponta 3-4-szer cseréled a vizét mert ha aki-ban van akkor nem tud enni- levegőt venni és ezért megdöglik!
2008. máj. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%
Vegyél neki 2 feleséget, akkor jobb lesz a kedve!
2008. dec. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!