Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Frissen összerakott növényes...

Frissen összerakott növényes akim tetején fehér hab van, mit lehetne ellne csináli?

Figyelt kérdés

Nemrég raktam össze első növényes akimat, még nincs benne hal. Az összerakás után 2-3 nappal fehér hab jelent meg a tetején, de csak egy kicsi. Mikor megláttam rögtön cseréltem 25-30% vizet.Most ott tartok (2 nappal a csere után) hogy csupa hab az aki egyik sarka (akol a szűrő(külső)nem fodrozza) 8-10 mm vastag fehér hab van.

Nem tudom mi lehet, Nagyon idegesít.Köszönöm a segítséget :) (ui: a víz negyede ioncserélt/ozmo víz, lehet ezért van?)



2012. okt. 10. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Á, egy akvárium biológiai órája ennél sokkal lassabban ketyeg, sok ilyen kezdeti átmeneti folyamat van, amin túl kell esni.

Ilyenkor még a növények sem érzik jól magukat, sokkolja őket az átültetés, meg ezen kívül is, lehet hogy valami tápanyaghiányuk van.

Olyankor ilyen olajos váladékokat eregetnek magukból, ami pl okozhat habzást.

Majd ha 1 hónap múlva nem fejlődnek jól a növények, és még mindig habzik a víz, kezdhetsz aggódni.

2012. okt. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben, csak elégé zavart, és nem ia éppen esztétikus. Remélem elmúlik. Addig is segít valamit ha kiszedem? Köszi a választ :)
2012. okt. 10. 17:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ioncserélt víz nem habzik.

Nekem csak a gömbmohák csináltak ilyen dzsuvát.

Most is van még vödörbe, és most is hártyás a teteje, hát szűrő abban nincs, de néha lecserélem a vizét. Közben meg tök szépek a mohák. Zöldek, egy barna folt sincs rajtuk.

2012. okt. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hmmm.. van bent gömbmoha, lehet hogy az. csinált már ilyet...
2012. okt. 10. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!