Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez milyen betegség? (betta)

Bamboochatheone kérdése:

Ez milyen betegség? (betta)

Figyelt kérdés

A halam bal szeme full fehér és kicsit meg is van dagadva, emellé néha úszáskor nagyon erőlködve halad előre és állandóan a szűrő feletti sarokban van.

27 literes akvárium, Aquael Fan-1 szűrő, 26 fokos víz, hetente cserélek 30%-ot(kedden), de most csütörtökön cseréltem olyan 60%-ot mert gyógyszerezve volt az akvárium szerdán. Amúgy csütörtökön hoztam el a halat.

Van egy képem is amin éppen kivehető hogy mi is akar ez lenni, [link]



2012. szept. 23. 10:46
 1/4 Pendulum92 ***** válasza:
sztem vmi fertőzés miatt ilyen, talán gennyes.
2012. szept. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Talán valami penész...

A víz hideg neki! Minimum 28 fok kell.


Amúgy ha erről a hétről beszélünk, akkor valami nagyon nincs rendben.

Ha csütörtökön hoztad a halat, akkor mit gyógyszereztél szerdán?!?!


Milyen betegséged volt, ha még hal sem volt az akváriumba?

2012. szept. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Dioxyde ***** válasza:
miért volt gyógyszerezve a víz? nem volt jó ötlet gyógyszererezés és nagy vízcsere után rögtön halat venni bele.Vmi halpenész az ,de akkor valszeg a szemének annyi.
2012. szept. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szóval kisebb elírások vannak a szövegben, szerdán hoztam a halat azelőtt volt benne egy betta nőstény aki most átkerült egy kis akváriumba kezelésre, majd ő megy ismerősöm nagy akváriumába. Na mind1 szóval ő volt beteg halpenésszel, amit Xantakridinnel kezeltem/kezelek a kis akváriumban, a "nagyban"(27L) meg csak lefertőtlenítettem a vizet hogy az új hal ne kapja el. Sajnos muszáj voltam elhozni a halat szerdán mert akitől vettem máskor nem ért rá...szóval a hímet(amelyik beteg) a gyógyszer betétele után egy órával beengedtem a vízbe.
2012. szept. 23. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!