Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Magyarázza el valaki egy...

Magyarázza el valaki egy félig vak embernek, hogy ezt látni vagy érezni, lehet? Hogy melyik hideg és meleg fény?

Figyelt kérdés

Számomra erős,világos,fehér - gyenge,sötét,fekete,

a színesek között: világító, rikító - barnuló,matt árnyalatokat látok. Na de hideget, meleget ? Nem tudom, nem értem mit jelent. Következtetésem, hogy a fehér fény lehet a legmelegebb, hisz az minden szinárnyalatot magában hordoz. Vagy nem?



2012. okt. 11. 14:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

hát nem értem pontosan a kérdésed de megpróbálok valami válaszfélével szolgálni:


számomra meleg színeknek számítanak azok amik jellemzőek a nyárra, amikor is ugye melegem van vagyis azoktól a színektől a nyárra asszociálok és onnan meg beugrik h melegem van, melegség érzés stb...

ezek a vörös, barna, narancs, sárga, narancssárga, okker, zöld és egyéb ilyesmi árnyalatok...


hideg színek meg értelemszerűen azok amiket télen látok, télen pedig a hidegség érzését érzem, ezért hideg színek

kék, szürke, fehér főleg és ezek további árnyalatai

2012. okt. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A meleg fénytől a hideg fény felé a színskála:

vörös, narancssárga, sárga, fehér, világoskék, sötétkék


bővebben:

[link]

2012. okt. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A látás is érzékelés!

Látni lehet a meleg és a hideg fényt.

Ha egy szobát fehérre festesz, az a középút. Ha ugyanazt a szobát okkerre, vagy kékre fested, teljesen más a hőérzete annak aki lát, de a vaknak nem. Félig vakok valószínűleg érzékelnek belőle valamit, de a vakságnak rengeteg fajtája van.

2012. okt. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tisztelettel megjegyzem, a törvények szerint nem minősülök vaknak. Csak az egyik szemem nem fejlődött tökéletesre. A másikkal viszont látásom kiváló. Ebből az következik, hogy nálam csak a térlátás ami hiányzik, meg persze, hogy a szép, és szebb között sem látok különbséget. S mikor fejlődésem kezdeti szakaszában néhány kérdésre buta választ adtam, a kinevetés,csúfolodásokat túl élve, sokmindent másképp látok, másképp értelmezek fogalmakat, dolgokat....
2012. okt. 11. 15:12
 5/14 anonim ***** válasza:

A zöld meleg szín, akkor is ha világos, akkor is ha sötét

[link]


Sárga meleg mint a napsugár

[link]


A piros forró mint a tűz

[link]


A sötétkék hideg mint az éjszaka

[link]


A fehér hideg mint a jég

[link]

2012. okt. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A zöld azért meleg, mert a növények is zöldek és a zöld természet melegséggel áraszt el.
2012. okt. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Az első válaszadónak: Köszönöm válaszod, én is hasonlóképp gondoltam,

De épp azért tettem fel a kérdésem, olvastam, hogy a növényeknek meleg-fehér fény kell. Vagy nem tom... épp ezt szeretném kideríteni. Itt azt írják, hogy a kékesfehér az hideg, akkor viszont a természetes nappali fény is hideg, hisz az ég is kék! Vagy ez is csak viszonyítás kérdése?

2012. okt. 11. 15:22
 8/14 anonim ***** válasza:

A fény színe nem melegít, de a narancsos fényről általában a nap melege,míg a kékről inkább az éjszakára lehet asszociálni.

A fény nem más mint egy szemmel is látható elekromágneses sugárzás.


Elnevezés ITU elnevezés Hullámhossz Frekvencia

Fény ' 780 nm - 380 nm 384 THz - 789 THz


' Vörös 780 nm - 640 nm 384 – 468 THz

' Narancs 640 nm - 600 nm 468 – 500 THz

' Sárga 600 nm - 570 nm 500 – 526 THz

' Zöld 570 nm - 490 nm 526 – 612  THz

' Kék 490 nm - 430 nm 612 – 697 THz

' Ibolya 430 nm - 380 nm 697 – 789 THz

2012. okt. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Meleg

[link]


Hideg

[link]


Hideg: kicsit kékesebb, hideg, rideg hatású fény, kb 6000 Kelvintől felfelé.

Meleg: kicsit sárgás, melegebb "barátságosabb" tónusú fény, kb 4000 kelvintől lefelé.


Pl egy utcai sárgás fényű közvilágításnál használt lámpa 2700 k körüli meleg fényt ad le.


Vagy pl egy olyan xenon fényszóró, (autóknál) amitől ha szembejön veled éjszaka, nem látsz semmit, azok között 9000 kelvines is van.


"Számomra erős,világos,fehér "


Egyébként ez egy optikai csalódás, az emberek általában erősebb fényűnek gondolják a magasabb színhőmérsékletet, ugyanannál a lumennél (fényáram). De nem az.

2012. okt. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ami sárgásabb vagy pirosasabb, az mind meleg szín,

így a sárgás-fehér is.


Ami meg kékesebb vagy fehéresebb az mind hideg szín.



Namost a lila az mi? 50% kék + 50% piros (az meleg)

De ha kékeslila, az mondjuk 60% kék + 40% piros (az hideg)


És a fekete az meleg?

2012. okt. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!