Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pulikutya kint-bent?

Pulikutya kint-bent?

Figyelt kérdés

Sajnos nyáron elhunyt a nagypapám és senki nem tudta gondozni 3 éves puliját így a párommal elhoztuk. Van 14 hónapos kislányunk, nagyon imádják egymást és eddig egyikünknek sem volt kutyusa és bár próbáltunk utána olvasni és kérdezni elég sokat bénázunk. A kutyus nagyon szomorú volt, hiányzott neki a papám, el sem akart jönni a házból velünk, így az első hetet bent töltötte velünk a házban, aztán fokozatosan jobb kedvre derült, megnyugodott és birtokba vette az udvart. Párom készített neki egy téliesíthető kutyaházat, de egy kutyus-ajtót is, így most ki be járkál. Az előszobában és a nappaliban alszik. De olyan is van, hogy kint tölti az éjszakát, a kedvétől függ. Az állatorvos azt mondta, hogy nem tesz jót ez neki és hogy télen kint kéne tartani, mert igy könnyen megfázhat ha a benti 20 fokról kimegy a mínuszokba. Ti mit tanácsolnátok?

A másik kérdésem még az lenne, hogy Pest külvárosában lakunk és az állatorvos azt is mondta, hogy itt sokkal nagyobb a szmog, főként lent, mint amihez Bátor szokva volt és hogy nem ideális neki ez a hely egy falusi, szinte tanyajellegű élet után. Nem szeretnénk elajándékozni őt, ismer minket, kicsit meg is szokott, de azt sem akarjuk, hogy szenvedjen egy kis telken. Naponta kétszer elég nagy sétákra hordjuk, ha időnk engedi háromszor is, hétvégén autóval kivisszük normafára. De tény, hogy pici a kert, ti mit gondoltok? El lesz nálunk?



2012. szept. 26. 14:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, bár minden kutyával foglalkoznának ennyit! Ezt a szmogos dolgot, megfázna stb. már eltúlozzák, egy puli főleg nem kényes ennyire.
2012. szept. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöméknél is kint-benti a puli, nagy tévhit hogy nem jó neki bent. Ennyi erővel minden kutyát lökjenek ki a -20 fokba ... Hogyha nem kiegyensúlyozott a kutya, sok a levezetetlen energiája, feszült, azt meg úgyis látni fogjátok rajta. Szerintem ne hagyjátok magatokat riogatni, fog ez menni.:)
2012. szept. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
3%

Személy szerint keresnék neki egy vidéki, kisvárosi, tanyasi gazdit.

Úgy néz ki, elfogadott titeket, de a szivében még valószínű a papa van. Ha tovább vártok, majd ő is elkezd hozzátok ugyanolyan erősen kötődni, mint a papához, és azok után már sokkal nehezebb lesz, ismét új környezetbe helyezni, nagyobb törés lesz neki.

Olyan hely kellene, ahol vannak más jószágok is, ahol inkább érzi magát otthon. Pest nem igazán pulinak való.

De szép tőletek, hogy magatokhoz vettétek, de mégiscsak kellene neki egy korábbihoz hasonló otthon, hatalmas térrel, jószágokkal, egyebekkel.

2012. szept. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem meg tökéletesen megoldották a gondot.Ha ez a hozzáállás tartós marad,nem hinném,hogy jobb lenne neki falun kivágva a jószág közé.
2012. szept. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gondja nem lesz... én nem egy pulit ismerek aki belvárosban lakik és nincs semmi baj velük. Sőt komondort is tudok aki teljes szőrben lakik a Bajcsyn bérházban és teljesen jól nevelt, okos, szépen karbantartott kutya.

A ki-be járkálás esetén a gondot inkább az szokta okozni ha a kutya bent pont pl a radiátor mellett alszik így az ízületeit megviselheti a nagy hőingás.

A levegő meg nekünk is rossz nem csak a kutyának, ennyi erővel költözzön el mindenki a városból.

Jó lesz neki veletek nyugi.

2012. szept. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem hinném, hogy télen gond lenne, ha fázik, akkor úgyis ritkábban fog kimenni, vagy kevesebb időre. Ha úgy látjátok, hogy nem tesz jót az egészségen a ki-be járkálás, akkor zárjátok le télire a kutyaajtót, és csak akkor menjen ki, ha engeditek.A pulit terelésre tenyésztették ki, de mostanában már nagyon kevés helyen van birka. Az oké, hogy tanyasi élet, de ez már nem olyan, mint régen. Én falun lakok, de itt a puli az a hatalmas kócos szőrcsomó, aki őrjöngve forogva vicsorog a kapuban. Foglalkozni kell velük, nem csak kicsapni az udvarba. Tehát, azt gondolom, hogy Nálatok sokkal jobb helye van, mint falun kicsapva.
2012. szept. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nem lesz a kutyával nálatok. A kinti-benti hőmérséklet változást is remekül fogja bírni. A szmog, meg ilyesmi azért nevetséges. Nektek, a kislányotoknak nem káros, csak a kutyának?

Normálisan mozgatjátok pluszban. Jó gazdái vagytok !

2012. szept. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Bárcsak minden kutyának ilyen gazdijai lennének. :)

Az állatorvosotok érdekes figura lehet, már bocsánat. Mi lehet jobb egy kutyának, ha nem az, hogy akkor van bent-kint, amikor csak szeretne? Ráadásul foglalkoztok is vele eleget. Nem értem a dokitokat.

2012. szept. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jól indultok neki a dolognak! A puli szívós fajta, ha nem nyírjátok kopaszra, jól meglesz. A szmogos dolog meg... higgyétek el, azok a kutyák, akik egész kis koruktól szívják a városi levegőt, még nem lesznek rezisztensek rá, nem is értem, mit akart ezzel a dokitok... Ha mindazt megadjátok a kutyának, amit írtatok, nem fog szenvedni nálatok, el ne ajándékozzátok! :D Amit azonban szívből ajánlok Nektek: olvassátok el a Csodálatos Kutyadoki című könyvet! Én most olvasom, s életem egyik komoly hibájának tartom, hogy nem olvastam el még mikor a kutyatartás elején jártam. Sok sikert!
2012. szept. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó helyen lesz nálatok a kutya. A kinti-benti dolog; ezt nekem is mondta az állatorvos, hogy akkor vagy kint, vagy bent, mert úgy növeszti a bundáját a kutya. Nem téliesedik ki eléggé, ha ki-be járkál. A miénk is kinti-benti, csak nem szabadon járkál, hanem, ha kikérezkedik kimegy, egy darabig játszunk, majd bent felmelegszenek, vagy ott játszunk, végül is, mint egy gyerek. Bent alszanak.
2012. szept. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!