Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi helyet foglal el külső...

Mennyi helyet foglal el külső szűrő? Illetve ez jó lenne egyáltalán akváriumnak?

Figyelt kérdés
Szeretnék hamarosan egy akváriumot, van még régebbről 80x35x40-es, igaz én anno terráriumnak használtam, nem tudom, funkcionálhatna-e akváriumként? 5-ös üvegből van. A másik, hogy 110 cm-es falszakaszra tervezném, amit egyik oldalról ajtó, másikról lépcsőfeljáró határol, úgyhogy semmiképp nem szabadna kilógnia, de még csak nagyon patentre se szeretném, ezért kérdezem, hogy mekkora helyet foglal a külső szűrő, mert ahogy olvastam, ekkora aksiba már illene olyat tenni, ugye?

2012. okt. 12. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezeket leginkább alá kell elhelyezni, nem mellé.

Amúgy a legtöbbnek meg van adva a mérete.

Ezeket a 112-eseket általában 6-osból szokták csinálni... hát nem tudom.

A 40 cm-es vízoszlop nem kevés, ha nincs rajta merevítés, akkor elég rizikós.

Egyébként persze, jó az akváriumnak, ehhez a mérethez már nem egyszerű jó belső szűrőt találni.

2012. okt. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem vékony ez az üveg. Minimum 6, de leginkább 8 milliméteres az igazi, ha nincs merevítve. A szűrőt az akvárium alá szokás tenni.
2012. okt. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ja, hát ha alá megy, akkor nem gond. :)

Igen, ettől tartok, hogy vékony ez az üveg :( Ez a merevítés mit takar? Nem lehet valahogy házilag megoldani? Mondjuk végső soron, ha nem lehet sehogy megoldani, eladom ezt és veszek helyette egy másikat.

2012. okt. 12. 19:42
 4/6 Treská ***** válasza:
Nálam a merevítés úgy néz ki, hogy alul a sarkokban van végig beragasztva üvegcsík. De nekem csak 80x35x35 és 6 mm-es üveg. Én a tutira nem merném feltölteni a te helyedben:S
2012. okt. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Alul?


Merevíteni felül kell, és sokféle változat van.

A legerősebb, ha középre csináltatsz egy keresztmerevítést egy arasznyi széles üvegből, de annál is kellenek plusz üvegcsíkok, hogy nagyobb felületen "fogjon".

De olyan is van, hogy csak a 2 hosszabbik üvegre felülre ragasztanak hosszában 1-1 pár cm széles üvegcsíkot (derékszögben) az is megakadályozza, hogy meghajoljon a front- meg a hátsó üveg.

Végül is az üveg meghajlásának a megakadályozása a cél.

2012. okt. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 YourDestiny ***** válasza:
Felül kellene merevíteni. Főleg középen a két hosszanti üveglapot, de a széleken se árt.
2012. okt. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!