Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek az algairtó...

Salx Narval kérdése:

Mi a véleményetek az algairtó szerekről? Nem káros a halakra, garnélákra?

Figyelt kérdés
2009. aug. 6. 16:45
 1/9 anonim válasza:
A szüleim használtak már algaírtót,és az összes hal meghalt.
2009. aug. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az is lehet h túladagolták. én használok algairtót a békáim vizébe,de a halakhoz nem merek használni ilyet inkább leszedem algakaparóval 3-4 hetente,de ha az algakaparó ára zavar akkol egy új mosogatószivacs is megfelel az alga letakaritására(dörzsi része)amugy a szer lehet a garnélára rossz hatással lenne,mert pl mondjuk az más,de a csigaírtónál pl ki kell szedni amíg hat az írtó(meg a harcsákat is) szoval lehet ők érzékenyebbek.
2009. aug. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A helyzet az, hogy a víz tetejét elérő levelek algásodnak, a fény viszont kell az alacsonyabb növényeknek.Az algaevők és az algaevő garnélák, csak kis mértékben tisztítják meg a leveleket.Sajnos kifogni és hetekig máshol tartani, nem tudom az állatokat.Megvan az algairtó csak nem merem használni.Azt olvastam, hogy a garnéla érzékeny a rézre, az algairtó pedig rezet tartalmaz.Csak azt nem tudom, hogy a mennyisége, káros e.
2009. aug. 7. 04:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy, hogy melyik algairtót használod. Az algák gyakran a sok bomlástermék miatt szaporodnak el. Tehát az algairtó tüneti kezelés és ezért az 1. hsz-nál sem biztos, hogy a szer miatt pusztultak ki a halak. Vannak hatékony és kíméletes szerek, de ezek persze nem 100 forintba kerülnek.
2009. aug. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nálam a víz és az üveg tisztának mondható, a bomlástermék is kevés.Csak a fent leírt levelekkel van gondom.SERA algovec a termék neve.
2009. aug. 7. 09:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó elötti vagyok megint.Én a csigairtoval ugy csináltam,hogy 4óra a hatóidő,aztán 50%vízcsere és már ment is visza a garnéla és a arcsa,nem lett bajuk,de a te esetedbe a szernek állandóra bent kell lennie a vízben,de közelitsük meg máshonnan a aproblémát.Azt mondod a vízt tetején a növények algásodnak.Akkor szedd ki azokat,vagy ha gyökeres növény akkor bányászd ki őket tedd külön,algairtózz és mikor eléggé eltünt visszateszed,igy nem az állatokat bojgatod hanem az algás növényt veszed ki egy pár napra,amugy se tenne jót a víznek ha a bomló alha terhelné.meg a szer...Üdv
2009. aug. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy sejtem ti sem mernétek beletenni az algairtót a vízbe. Tegnap egy finom dőrzsivel a nagy részét leszedtem, most megpróbálom valami úszó növénnyel leárnyékolni.Írok egy levelet a gyártónak, megpróbálok valami infót megtudni a készítményről. Majd megírom mit tanácsolnak.
2009. aug. 8. 02:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Jolvan.(megint az előző vagyok),én ugy oldottam meg a z algavészt,hogy vettem egy mágneses algakaparót,azzal 3-4 hetente lestörlöm az üveget,és vettem egy almacsigát,de csak egyet,h nehogy elszaporodjanak.És a fénycsövem középső egyharmadához egy alufólia(dekor alufólia,ilyen golyós vagy nem rudom hogy irjam,a lényeg h vastagabb mint a rendes,és igy nem megy be annyi fény,és igy már nem hetente kell algátpucolni.Az eglészre ugy 1500ft-ot kell szánnod(algakaparó dekor fólia és a csiga)
2009. aug. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy próbálsz segíteni, de nálam nincs gond az üveggel és a víz is aránylag algamentes. A víz tetejéig érő levelek algásodnak.A fényre viszont a többi alacsonyabb növénynek szüksége van.Ezért szeretném tudni, hogy az algairtó használata, milyen hatással van a garnélákra és a többi rákfélékre.Van minden fajta algapucolóm, mágneses is.A csiga ezt a gondot nem tudja megoldani, sajnos.Köszönöm a válaszokat.
2009. aug. 11. 06:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!