Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem értem ezeket a szűrőket....

Nem értem ezeket a szűrőket. Külső, belső, akasztós. Mindegy milyet választok?

Figyelt kérdés

Most készülök egy 40-50 literes akit indítani, de elakadtam a szűrő választásnál.

A belsőket 50-70 literig javasolják. Ezek ugye szűrők és levegőztetők. A külső és az akasztós ugyanaz? Vagy az akasztós kisebb teljesítményű?

Esőztető, mechanikai szűrő, biológia szűrő, siporax, csapok, légpumpa, szivacsszűrő, porlasztó... Úgy érzem, hogy kb. egy biológus diploma kell ahhoz, hogy akváriumot rakjak össze.

Valaki segítene elmagyarázni?



2012. okt. 15. 19:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Vegyél egy aquael fan1 beslső szűrőt, az jó lesz neked oda.


Az akasztós is jó ha nem kerreg, de már 2db olyat láttam aki kerregett, ezek után nem nagyon kedvelem őket, azt előbb ki kéne próbálni, de azt nem lehet boltban :/

2012. okt. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2012. okt. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60-100 literes akváriumhoz ajánlják, de én nekem a 45 litereshez pont jó volt, nagyobb akváriumhoz szerintem már gyenge.
2012. okt. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
mindig nagyobbat ajánlanak, mint amit tud.
2012. okt. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

hable, Te az aquael fan 1 után jutalékot kapsz? :D

visszaolvastam régi kérdéseket, ahol szűrő a téma, és a legtöbb helyen ezt ajánlod.

2012. okt. 15. 19:32
 6/10 anonim ***** válasza:

Sima belső szűrő kell.

Az akasztós és a külső nem ugyanaz.

Bővebben nem tudom elmagyarázni, mert azzal az erővel egy könyvet is írhatnék. Kb 7-szeres óránkénti vízforgatást válassz.

Amúgy nem csak biológiában kell otthon lenni, hanem mindenféle természettudományban, (az akváriumhoz) de egyikből se nagyon csak így mindenből egy kicsit. :)

2012. okt. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
...vagy vegyél egy 54-es akváriumot egy pickup 2010-essel. Az egy elég korrekt párosítás.
2012. okt. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Haha :) Csak azért mondom az aquaelt, mert elég sűrű rés van rajta. Volt egy kisebb eheim 2008-ason, de simán bemásztak a kisebb garnélák a résein. Az Aquaelen viszont csak olyan 1 milis rés van, abban még nem találtam garnéla bébiket.
2012. okt. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Volt egy másik másik szűrőm, ami 2db normani ivadékhalat szívott be, 1 centiseket, és nem a réseken, hanem az oldalánál a kapcsolójánál szorultak bele, nem tudtuk kiszedni sem őket. Azon a részen, ahol volt a tekerője, amivel állíthattam hogy milyen erős legyen. Ez egy gagyi 2300 Ft-os szűrő volt. A nevét nem tudom most már, mert be is döglött 1 év után és kidobtam.



Az akasztós szűrőre ha húzol egy szivacsot az nem szív be senkit, az jó, csak abból nem tudom melyik az amelyik csendes.

2012. okt. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 YourDestiny ***** válasza:

Aquael-t ne vegyél, fos, kicsi szűrőfelülettel. Az akasztós és külső szűrő nem ugyanaz. A külső a legjobb, ugyanis a biológiai szűrés a legfontosabb. 50 literre viszont nem kell külső szűrőt venni. Ajánlom a következőt: JBL i60. 8 ezer pénz, de nagyon megéri. Jó sarok kialakítás, több rekeszes, így variálható a szűrőanyag, esőztetős, és mágneses rögzítés. Szerintem ezzel nagyon betalált a JBL. A teljesítménye is nagyon korrekt:


[link]

2012. okt. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!