Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betták ról tudnátok mesélni?

Betták ról tudnátok mesélni?

Figyelt kérdés

Tehát az lenne itt a fő kérdés hogy a Bettákat miért ilyen indurka pindurka kis kocka akváriumba tarjták?

Nem tud megfelelően uszkálni színtw csak a halacska ott lebeg a vízbe ez mennyire szabályos ?


2012. okt. 19. 02:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Azért tartják "poharakban" a hímeket, mert 2-t nem tudnak egymás mellé tenni. Megölik egymást. De van ahol akváriumban tartják őket, kis plexi cellákkal elválasztva. Csak így tudnak sokat tárolni kis helyen.

Nem fognak mindegyiknek venni egy 30 literes akváriumot, általában nincs annyi helyük és az üres akváriumokat inkább eladják. 1-2 hétig kibírja pohárban is, ha pedig 1-2 megdöglik az még belefér a szórásba. Ez kereskedelem, és nem jótékonysági intézmény.


Csak ugye ezt látja a naív vásárló, és azt hiszi, hogy otthon is lehet így tartani őket, pedig ahhoz, hogy több évig éljen az a szerencsétlen halacska, kell neki egy 40-50 liter úszóterület legalább.


A boltban viszont nem erről tájékoztatnak, talán mert az a céljuk, hogy ha nálad megdöglik, jövőhéten vegyél újat.

2012. okt. 19. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Egyébként az a vicc, hogy néha azért vesznek meg emberek halakat, mert megsajnálják a boltban. Ez is egy üzleti taktika.
2012. okt. 19. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infót! :))

Igen mostmár így érthető persze nem a boltokat okolom hanem a birka vásárlókat beleértve majdnem magamat is mert majdnem vettem én is de nem nem veszek így és köszi! :)

Egy kérdésem lenne még mert most tájékozodók


Erről az akváriumról mi a véleményetek?


[link]


Nekem ideálís lenne műanyag és benne van a szürő is csak ugye kérdés hogy mit bír és érdemes e ilyet venni . :)

2012. okt. 19. 03:12
 4/26 A kérdező kommentje:

A halakat semmi szín alatt nem akarom szenvedtettni és most alaposan utána járok mindennek több infóhoz is jutotam például ahoz ha van szürő ugye az kötelező éjjel nappal bent legyen akkor levegőzhető nem is kell..


Nagyon sok mindent olvastam egy akvarisztikai oldalon és rengeteg kérdés is merült fe de majd azt csak ma délután jó éjt! :) És köszi a segítséget! :)

2012. okt. 19. 03:13
 5/26 A kérdező kommentje:
A Bettáról még annyit kérdeznék hogy akkor tulajdon képen csak a nőstényt és a hímet lehet egybe rakni két himet és két nőstényt nem mert megölik egymást amugy tényleg köszi az infókat! :)
2012. okt. 19. 03:18
 6/26 anonim ***** válasza:

"miért ilyen indurka pindurka kis kocka akváriumba tartják?"


Nem tartják, hanem tárolják, ideiglenesen, amíg meg el nem adják őket.

Egy bolti raktár "akváriumnak" semmi köze egy otthoni díszakváriumhoz, amit hosszú távon fenntarthatóra kell megcsinálni.

Egyébként meg sok boltban a kis cellák össze vannak kötve, (a vizük) és külső szűrővel, vagy egy nagyobb rendszerre rákötve szűrik a vizet.


Vegyesen nem nagyon lehet tartani a nemeket, inkább csak pároztatásnál kell őket egymáshoz szoktatni, majd egymáshoz tenni.

Állandóan összezárva úgy lehetne megcsinálni, hogy 1 hím 3 nőstény, egy 80-100 liter körüli akváriumban. De még úgyis kell hozzá szerencse, mert bettája válogatja, hogy mennyire agresszív, vagy kötekedős.

2012. okt. 19. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Bozsikrisz ***** válasza:

Bár én is tartottam annak idején egyedül hím bettát egy 25 literesben, ma már nem tartanék (hacsak nem egy nagyon agresszív példány)

Ami nekem volt, az egy viszonylag békés volt, és simán lehetett volna más halakkal együtt tartani. Ők is szeretik a társaságot.

Egyébként inkább ezt a 30 literes akit rendeld meg. Egyrészt nagyobb, másrészt jó vétel. Minden más oldalon 2x annyiba kerül: [link]

2012. okt. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 bamboochatheone ***** válasza:
Ez a garnélás szett ennyiért tényleg ajándék.
2012. okt. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszi és akkor ebbe


[link]


lehet halakat is tartani ugye?

Egyébként köszi mindent a bettáról láttam googlébe nagyon szépek vannak köztük :)

2012. okt. 19. 13:21
 10/26 A kérdező kommentje:

[link]


Ez az akvárium nem olyan megbizható igaz ? :S

2012. okt. 19. 13:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!