Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy akadályozzuk meg, hogy...

Hogy akadályozzuk meg, hogy kis betták szülessenek?

Figyelt kérdés

Eltávolítsuk a habfészket?

Előre is köszi a választ!


2012. jún. 25. 13:01
 1/5 anonim válasza:
Hát azzal, hogy a bettákat egyébként sem szabad együtt tartani, csak 2 vagy több nőstényt. A hímet a nősténnyel, úgyis csak az ívás idejére lehet összerakni, mert verekedős fajon belül.
2012. jún. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem.. És össze lehet rakni egy hímet+2 nőstényt úgy, hogy sok a búvóhely? Vagy inkább csak két nőstényt kellene venni..
2012. jún. 25. 14:55
 3/5 anonim ***** válasza:
A betta hímek nagyon agresszívak a fajtársaikkal, akár hím, akár nőstény. A nőstényeket is csak a párzási időre tűri meg maga mellett, bár elég nagy akváriumban, olyan 200 liter körül lehet hogy el tudnának bújni a hím elől, de szerintem nem kéne erőltetni.
2012. jún. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor egy hím lesz. ( 54l akváriumom van) Azt olvastam, hogy pont annyira jut 1 hím, és 3-4 nőstény :) . Köszönöm a válaszokat! Még akkor az a kérdésem, hogy a hím mellett még milyen halat lehet tartani,ha ilyen agresszív?
2012. jún. 25. 17:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, a díszhal.info-n akad néhány elírás, amit régen helyesnek gondoltak, de mára kiderült, hogy rossz adat. Ez a bettás is egy ilyen. A betta hímek általában nagyon aranyos, békés halacskák, csak a fajtársaikkal szemben agresszívak. Leginkább a hal személyiségétől függ, hogy mennyire agresszív, de a legtöbbet simán össze lehet rakni a kistestű halakkal is. Ez alól kivétel a hím guppi, mert azt a fátyolos farka miatt vetélytársnak nézheti. 54 liter viszonylag kicsinek számít, úgyhogy a társítás elég necces =/ Esetleg az amanda lazac jöhet szóba, abból 8 db.
2012. jún. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!