Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akváriumba érdemes...

54 literes akváriumba érdemes külső szűrőt venni?

Figyelt kérdés

Képtelen vagyok eldönteni, hogy van e értelme...növények, garnélák, nanohalak... Gondolom nagy csodadolgokra ne számítsak.

Csak egy szép akváriumot szeretnék, egészséges növényekkel, boldog lakókkal.

Ezeket a külső szűrőket néztem:

Eheim Classic 2211

Eheim Ecco Pro 130 / 2032

Eheim Proffesional I. 2222 külsőszűrő

Tetratec ex 600

JBL CristalProfi e700 külső szűrő


És ezeket a belsőket:

Eheim Pick Up 2010

Eheim Aquaball 2210

AquaEl FAN-2 plus

TetraTec in 600 plus

JBL CristalProfi i80

ATMAN AT-F 302


Segítsetek:( Ki tudnék fizetni 15 ezer forintot (ha nagyon muszáj), de ha 8-10 ezerből is ugyanott vagyok egy belső szűrővel, akkor inkább azt veszem meg.


2012. okt. 19. 15:59
1 2
 11/14 YourDestiny ***** válasza:

"bár nem tudom, hogy pontosan melyik mit takar."


A mechanikai szűrés a lebegő vagy más szemmel látható szennyeződéseket szűri ki.


A biológiai a víz minőségén munkálkodik, lebontja a halakra káros szerves anyagokat (halak anyagcseretermékei, stb.)

2012. okt. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
És a külső szűrőnek megmondod, hogy ne szívd be a nagy darabokat?
2012. okt. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 YourDestiny ***** válasza:
Miről beszélsz? A külső szűrő is befogható mechanikaira egyaránt, csak kevésbé hatékony, mint egy külső. Szerintem egy jó vödrös mellett nincs szükség kiegészítésre, minden feladatot ellát, amit kell.
2012. okt. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 YourDestiny ***** válasza:
Na hülyeséget írtam. Kevésbé hatékony mechanikai szűrőként, mint egy belső. Belsőnél ugye értelemszerűen pont fordítva van.
2012. okt. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!