Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most akkor csapvíz, vagy sem?...

Most akkor csapvíz, vagy sem? Ezek után, hogy gondozzam az akváriumot? Higgyek a szakirodalomnak, vagy sem?

Figyelt kérdés
Egy éve van akváriumom. Mivel semmi tapasztalatom nem volt, vettem könyveket, böngésztem az internetet, mindent tudományosan, előírás szerint csináltam. Ennek ellenére csigák, algák, betegségek, folyamatos pusztulás. Kedvesem megunta a dolgot, és kitakarította az egész akváriumot. Mindent kidobott belőle. Új talaj, új növények, új szűrők, és csapvíz! Forralás nélkül, állás nélkül, mindenféle szerek nélkül, úgy ahogy a csapból kijön. A régi vízből kb. 5 liter került vissza, amiben a halak voltak a takarítás alatt. Azóta (3 hét) semmi baja az akváriumnak, a halak élnek, úszkálnak, virgoncak, soha ilyen jól nem érezték magukat.
2009. aug. 8. 17:57
 1/7 anonim válasza:
80%
Én sose forraltam fel a vizet, pedig én is olvastam ilyet.Csak algaölőt tettem mindig a vízbe, meg hetente takarítottam.Meg vmi kék folyadékot, de az már nem tom mi volt.Ja de most ugrott be, az vmi vízkezelő szer volt.Ami arra volt jó, h mintha már érett vizet raktál volna bele.
2009. aug. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sera vízkezelőt,sera növénytápot co2-t használok,semmi bajuk a halaknak,minden rendben van.Nem a szerekben kell a hibát keresni,hisz mérget nem adnának ki a piacra.Itt az első adag hallal vagy a talajjal vagy a növényekkel lehetett a baj.Valamit nem csináltatok jol,vagy beteg halakat vettetek vagy esetleg a növényekröl került be vmi.A csigák 100%hogy a növénnyel kerültek be,erre mérget vehetsz,és az algák a túlzott napfénytöl alakultak ki,és ez sok akvaristánál jelen van.Nem kellett volna kidobnimindent,elég lett volna kifőzni, és fertőtleniteni a dolgokat,de ha most minden rendben,akkor örülök,de az alga attol tartok vissza fog jönni.(ne így legyen)
2009. aug. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem keresem én semmiben a hibát, a mai napig nem tudom mi volt a baj, tényleg az a lényeg. hogy most minden rendben van. Valószínűleg ezután is fogok bizonyos szereket használni.

A kérdésem elsősorban a vízre vonatkozott. Itt is rengeteg válaszban láttam, hogy a csapvíz káros, mérgező, megöli a halakat, használjak desztillált vizet, ozmóvizet.

2009. aug. 8. 21:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Használok ozmo vízet, de nem ész nélkül. Ezzel pótlom az elpárolgott vízet és a lágyvízes halak akváriumát is részben ezzel töltöm fel. Közép-Amerikai halak medencéjét felesleges lágy vízzel tölteni, a Bp-i csapvíz tökéletes számukra. Persze akkor, ha nem közvetlenül a csapból engedjük, hanem pihentetjük egy ideig. A csapvíznek (Bp.III. ker.) már több mint fél éve tömény klór szaga van. Ez egyértelműen nem akváriumba való.

A forralás csak a Kh-t szedi ki, ennek pedig csak annyi szerepe van, hogy a magasabb karbonát avagy változó keménység jobban puffereli a ph-t.

Mivel etettél és hogyan, milyen időközönként takarítottad az akváriumot?

2009. aug. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
en is mar evek ota tartok halakat de szert nem szoktam hasznalni ,csak jodmentes sot,minden 10 liter utan egy kaves kanallal.Amugy forras viyet hasznalok ami egy nagy bazinba folyik es en onnan rakom az akvariumba ,nekem ez valt be.
2009. aug. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Kedves kérdező, minden azon múlik, hogy hol laksz és ott milyen a víz.Illetve milyen halakat tartasz.Van ahol a klórtalanított csapvíz jó, van ahol a PH 9 és az NK 25.Vannak helyek ahol a nitrátszint magas.Nyilván ezeken a helyeken kezelni kell a vizet.SN.
2009. aug. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Itt is rengeteg válaszban láttam, hogy a csapvíz káros, mérgező, megöli a halakat, használjak desztillált vizet, ozmóvizet."


Ez egye baromság. Megnézed a szakirodalomban milyen vízértékek kellenek a haladnak (KH, PH) és ahoz beállítod a csapvizedet.

Ha teszem azt 10 a KH-ja a csapvizednek de a halaid 5-öst kívánnának akkor felesbe kevered. Ha 8-as lenne a jó akkor 20-80-ba. Ennyi.


Én azt javaslom ne használj semmilyen vízkezelőt, csupán a vízcsere előtti vizet hagyd egy pár órát levegőzni, esetleg segíts rá egy légpumpával. Attól kimegy belőle a klór. Más kezelés nem szükséges a csapvíznek.

2009. aug. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!