Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik fajta aranyhal nő a...

Melyik fajta aranyhal nő a legkisebbre, és mekkora ez a fajta? És Ki tart otthon aranyhalat, és hány literben, és milyet?

Figyelt kérdés
Üdv,és köszi!
2009. aug. 8. 21:44
1 2
 1/11 Salx Narval ***** válasza:
Tíz centi alatt nem nagyon találsz aranyhalat.100Liter alatt nem érdemes tartani, mert nagy helyigényű állat.Szeret turkálni, ezért a növényeket, nagyobb kövekkel kell védeni.Figyelembe kell venni, hogy a hideg vizet szereti.Nagy teljesítményű szűrő kell, mert gyors az anyagcseréje.Hetente kell, részleges vízcserét csinálni.Én nagy aksiban tartottam őket,így nem volt akkora gond a nyári meleg és a víz is kevésbé szennyeződött.Én nem társítanám semmivel, csak a saját változataival.Esetleg törpeharcsákkal.Hajlamosak a hasvízkorra.Írd le mi az elképzelésed,még visszanézek.SN.
2009. aug. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szia SN!Lucky vagyok.Az elképzelésem az 54literre vonatkozott,hátha lehet tartani mondjuk 2-t h azért legyen társa is,de igazából csak elvi síkon érdekelt,és azért mert láttam az állatosnál egy nagyon aranyos,még picike pufi aranyhalat,ami szélesebb volt kb mint a hosszusága.És olyan kis bénán nézett ki:) nem ilyen átlag hal forma.54l-ben,ha kiürül az aksim,akkor sem tudom tartani,mondjuk 2 darabot?(nem első sorban az életben tartás a cél,hanem hogy jól is érezze magát).Meg amugy az is tetszett amit irtál,bekapták a kavicsokat azt kiköpték,ez se molyan átlagos,eltér a mostani halaimtól.:)üdv!Irtam mailt!
2009. aug. 9. 20:06
 3/11 Salx Narval ***** válasza:
Üdv főnők. Én is aranyhalaztam egy időben, mint tudod.Úgy érdemes, nekiállni, hogy akkor csak velük foglalkozol.Hármat négyet tarthatsz 45 Literben, csak arra figyelj, hogy osztott vagy fátyolfarkú legyen, a gömb alakú is jó.Ezeknek a nagy úszók és esetlen formájuk miatt kevesebb a mozgásigénye.Nem bántanák a másik halakat, csak szerintem egymás társaságában mutatnak. De mit csinálsz a 30C-fokos vizeddel nyáron? Tartós 27C már nem tesz jót nekik.Egy kicsit több takarítás, nagyobb vízcserék és gond nélkül tartható csapi vízben.Azét jobb a nagyobb aksi mert könnyebb fenntartani az egyensúlyt és persze a mozgástér sem utolsó szempont.A talajnak tisztának, aprónak és jól ülepedőnek kell lennie.Ha nem turkálhat, rosszul érzi magát, ha turkál akkor viszont felkavarja a talajt.Más különösebb gond nincs velük, mindent megesznek.Ha érdekel, még írok róluk.Üdv SN.
2009. aug. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Főnök :D .Jolvan,köszi,amugy ugy gondoltam hogy ha kihalnak a halaim és elkezdek dolgozni,akkor nem ilyen halakat tartok hanem aranyhalat esetleg vagy emtudom.Jol értem ,azt mondod hogy az aranyhalnak jó a csapvíz is?Ahogy jön a csapból?Amit tudsz írd meg kérlek,ha esetleg aranyhalak közelébe kerülök tudjak róluk.Amugy az a bajob velük akkor hogy gyors anyagcserével turjálnak akkor egyfolytéába felkeverik a termékeiket?üdv lucky!
2009. aug. 10. 09:26
 5/11 A kérdező kommentje:
Am apa is így hív:D,Így veszi fel a telefont h mondjad főnök:D
2009. aug. 10. 09:27
 6/11 A kérdező kommentje:
Nézd meg a mail boxodat légyszi,gond van a harcsámmal,segits légyszi,képet is küldtem,rem megkapod.
2009. aug. 10. 09:29
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem van egy fátyolfarkú Aranyhalam, kinnt van a kertitóba, olyan 20-30 centire nő és vagy 700 literben van Koipontyokkal....
2009. aug. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi.
2009. aug. 10. 20:43
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
Re : Az utolsónak. Én is jártam már így. Vettem három egyforma aranyhalat és az egyik 25cm-re nőt, a tenyésztő is azt mondta, hogy max 10-12cm.Nálam nem volt nagy a gond, mert 300Literes az aksim, de bizony egy kisebb akváriumnál ez már probléma.Aki akváriumban tart aranyhalat, annak jó ha van egy ismerőse, akinek a tavába el lehet vinni, szükség esetén. Én is ezt tettem.A koik gyönyörűek, sajnos nekem nincs tavacskám.Nem tudod véletlenül, hogy a törpe koik mekkorára nőnek?
2009. aug. 11. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
Természetesen úgy értettem, hogy klórtalanított,vagy állott csapi víz.Nem kényesek a keményebb vizekre és a PH érték eltolódásait is elég jól viselik 5-9PH között. A Pesti víz jó nekik.De azért meghálálják a közepes értékeket.Az anyagcsere probléma alatt, főleg a vizeletet értem.Viszont a 19-23 fokos víz lenne nekik a legjobb.SN
2009. aug. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!