Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border colliesek! Lesz ilyen...

Border colliesek! Lesz ilyen fajta kutyám közeljövöben, és lehet mint terelőösztönpróbaként vagy hétköznapokon bárányok helyett otthon kacsákat terelni? :-) Vagy esetleg törpe kakas-tyúkokkal? Érdekelne véleményetek.

Figyelt kérdés
2010. márc. 16. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:

szerintem igen, de a két dolognak nem sok köze van egymáshoz. nézz meg a neten egy terelőösztönpróbát, és próbáld otthon tereltetni a kutyáddal a kacsákat.

Ég és föld... alapból a kacsa nem egy gyors állat, terelni sem kell olyan mértékben, mint a birkákat, és nincsenek is olyan sokan, valamint és nem utolsó sorban a birkák a legelőn vannak, a kacsák meg az udvaron, őket nem hajtják a mezőre. legalábbis mifeélnk :)

2010. márc. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem főleg a tyúkokat nem nagyon kell és lehet terelni. Hacsak nem azt akarod hogy elperüljenek.
2010. márc. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*repül
2010. márc. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Éppen lehet terelni ezeket az állatokat is, de mindenképp úgy javaslom, hogy először szakértő segítséggel tanuld meg a kutyáddal együtt a terelést. Kiképzés nélkül ugyanis könnyen meglehet, hogy csak zavarászni fogja a kutya a jószágot, abból pedig köszönet nem lesz...
2010. márc. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kacsát tényleg, láttam bemutatókon is. De utolsó, volt neked más törpe tyúkod? Akkor megértenéd. :D
2010. márc. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Törpe tyúkom ne, csak japánok, azok is elég pici baromfik és a kutyám azokat tereli :D Nem tudom, az a törpe tyúk milyen lehet, a japán tyúk kb. fele-harmada méretben a normál házi tyúknak. Amúgy meg ha a jószág "be van kutyázva" és a kutya jól ki van képezve, úgy teljesen mindegy. A birkanyájra sem lehet ráereszteni a kutyát anélkül, hogy a birkákat nem szoktatják hozzá és a kutyát nem képzik ki. Láttam már sajnos ilyen balesetet, ahol a kutyához nem szokott nyájba beengedtek egy kutyát, konkrétan majdnem megölték a birkák a kutyát, úgy kellett kimenteni. Szóval ez a terelősdi nem olyan egyszerű dolog, nem úgy működik, hogy csak úgy összeengedjük a jószágokat. A kiképzés az ösztönökre épül, de ahhoz, hogy jól tudjon a kutya dolgozni és a jószágok se riadjanak meg vagy ne támadjanak (önvédelemből, rémületükben), ahhoz kölcsönösen szoktatni kell őket, a kutyát pedig kiképezni.
2010. márc. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocsi tényleg japán tyúkokra gondoltam csak hirtelenjében nem jutott eszembe:-) tehát igy is lehet:-) persze oda fogom vinni ahol gyakorolni fog és képezni a birkákkal,csak arra gondoltam otthon is lehetne kacsákkal vagy japán tyúkokkal az ösztöneit elővenni:-)
2010. márc. 17. 14:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi japán tyúkjaink a többi állattal nőttek fel, mi keltettük ki őket, még sem barátságosak. Persze meg lehet őket szelidíteni. De azért nem gondolom hogy régen a birkákat megszelidítették, kézből etették, és megtanították hogy menjen az ember után (mint amilyen birkákon mi gyakoroltunk), hanem "normális" birkákon kellett neki megtanulni terelni, és nem hiszem mint az 1000 birka megismerte a kutyát hogy ne féljen tőle.... Aki meg nem tudta az repült és lett másik kutya... Igaz az én kutyám nem border, de elég erős terelő ösztöne van, tyúkok iránt mégsem érdeklődik terelésügyileg.
2010. márc. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én borderem jobban gerjed a tyúkokra, mint a birkára, ha terelésről van szó... :D Lényegében mindegy, mit terelsz, csak az alapokat egy szakértővel rakd le, az elmondja azt is, az otthoni állataidat hogyan szoktathatod hozzá a kutyához. Az is lehet, hogy minden menni fog magától, de azért előzetes szakértő tanácsok nélkül szerintem tök önállóan ne fogj ebbe bele.
2010. márc. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!