Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen világítást válasszak...

Milyen világítást válasszak növényes akváriumhoz?

Figyelt kérdés

54 literes akváriumomat szeretném átalakítani növényesre és 'aquascapingolni'. Akvárium szettem van, tehát van fedele is. Nem tudom eldönteni, hogy a fedelet alakíttassam át és két növényes fénycsövet szereltessek bele, vagy vegyek külön akváriumra rászerelhető fénycsövet és akkor tető nélküli lesz az akváriumom. (a fedőbe beszerelt fénycsővel az a baj, hogy közel van a víztükörhöz és visszacsapódik rá és a reflektorra a víz és elég hamar bevízkövesedik:S, a tető nélkülinél meg fura, hogy szabadon van a víztükör és hangosabb is a levegőztető miatt)- árban a fedeles és a külön akvárium szélére szerelhető világítás kb ugyanúgy jön ki, 20 - 25E Ft.


54 l-es az aksi, azt hiszem 40 cm-es fénycsőre lesz szükség, milyen értékeket kell figyelnem vásárláskor, pl hány wattos legyen? Szeretném 'befüvesíteni' az aljzatot, ha jól tudom, az aljzatnövényeknek elég erős világításra van szüksége. Esetleg tudnátok ajánlani konkrét fénycsövet/márkát?



2012. okt. 24. 13:21
 1/1 bamboochatheone ***** válasza:
Szerintem nyitott akváriumot csinálj, hozzá külsőszűrő, levegőztető nem kell! Én vagy 3 csíptetős lámpát csinálnék vagy ilyen rátehetős tetőt csinálnék: [link]
2012. okt. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!