Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pár dolgot szeretnék megtudni...

Pár dolgot szeretnék megtudni az akvarisztikáról. Válaszoltok?

Figyelt kérdés

1. Milyen halakat tehetek egy 140l akváriumba (70cmX40cmX50cm) , mennyit, és milyet? Ezeket szeretnék: (Ezek közül egy-kettőt mindenféleképpen akarok tenni bele) Red cherry garnéla/akármilyen páncélósharcsafajta, algaevő hal

2. Világításból elég 21W vagy vegyek mégegy 21 wattos lámpát? (Már van egy 21W-os)

3. Szűrőből szükség van külső szűrőre, vagy ekkora méreteknél elég egy jobb belső?

4. Az algaevőhalnak úgy hallottam szüksége van valamilyen fára, ha igen ezt honnan tudom beszerezni, és amit ha tudok szerezni a díszhalboltban ki kell főzni, vagy az már kivan?

5. A fényen kívül mit lehet tenni, hogy ne pusztuljanak a növények?

6. Sok halnál láttam, hogy lágy vízre van szüksége, ezt lehet valahogy csinálni, vagy ez csak sima desztillált víz?


Azthiszem ezeket nem tudom, ha még valami eszembe jut leírom, ja és a halfajtknál a mennyiségnél légyszi a lehető legnagyobb számot írjátok, mert szeretem ha sok hal van bent!


Előre is nagyon köszönöm a válaszadóknak, mert tudom, ogy sokat kérdeztem! :)



2012. okt. 25. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Rakhatsz melléjük neonhalakat, vagy valamit pl ezek közül ami nem lágyvizes (akkor nem kell hazacipelned a flakon ioncsrélt vizeket). [link]


Algaevőnek vasfa kell, kapsz a boltban. Nem szoktam általában kifőzni. Csak ritkán, ha túlságosan színezi a vizet, de olyan sokat nem értem még el vele hogy kifőztem, mert később is fogott. Talán egy picit kifakult a főzéstől, de nem jelentősen.


Vegyél még egy lámpát. De még akkor sem lesz olyan baazi sok fényed. Alacsony fényigényű növényeket tudsz tartani alatta, ezek nem igényesek, nehéz elpusztítani őket: [link]

2012. okt. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
13%

1.Itt utánanézhetsz, hogy milyen halak illenek össze azokkal amelyekhez ragaszkodsz: [link] Az alapszabály az, hogy 1 l vízbe 1 cm-nyi halat lehet tenni. Tehát egy 4cm-es halhoz 4 liter víz kell és így adogasd össze, hogy miből mennyit tudsz venni.


2. Világítás: attól függ, hogy milyen növényeket akarsz venni. Anubias, jávai mohák, gömbmohák, cryptororine... ezek kisebb fényigényűek, szerintem elvannak egy fénycsővel, mondjuk 2-vel biztos, hogy gyorsabban és szebben fejlődnének.


3. Ha van egy jó belső szűrőd, nem lesz szükség külsőre.


4. Van olyan fa kisállatkereskedésben amit nem kell áztatni, nem olcsó, de megéri. Nekem vasfám van, azt hetekig áztattam, most meg elkezdett kicsit korhadni, hamarosan cserélhetem is le.


5. A növények ápolása szinte több odafigyelést igényel, mint a halaké. Szükséged lesz spec. táptalajra, vagy az aljzatba bizonyos időközönként tápsót kell tenni. Ha vannak moháid, vagy olyan növényeid amik nem a talajból veszik fel a tápanyagot, azoknak folyékony tápsó kell hetente a vízbe. És ami nagyon fontos még és erre csak idővel jöttem rá, a CO2. Enélkül nem fejlődnek a növényeid, mint ahogy a halak sem éreznék magukat jól levegőztető nékül. A CO2-re több megoldás is van, én fecskendővel adagolom naponta a megengedett mennyiséget (mert a kiállatkereskedésemben is így csinálják)


Lágyvizet különféle vízlágyító szerekkel tudsz csinálni, vagy a desztilált víz is lágyabb a csapvíztől. De nem minden halnak jó, pl a guppik a keményet szeretik, lágyban könnyebben megbetegszenek.


Remélem segítettem valamennyit, sok sikert!

2012. okt. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekifutok én is, hátha tudok még újat mondani.


Az első pontban megjegyzed, hogy garnélákat szeretnél tartani. Ezzel az a gond, hogy egy garnélás-nanohalas akváriumba rengeteg növény kell, ők csak így érzik jól magukat. Ehhez pedig sok a technika, külső szűrő elengedhetetlen, valamint legalább 60-80 watt világítás. Akkor meg már táptalaj, co2, ahogy említették.


Egyszerűbb lenne kezdőként egy kevésbé fényigényes növényekkel tarkított akváriumot összerakni, ahhoz is kell legalább 40 watt világítás. Ekkor nem kell táptalaj, nem kell figyelni a tápozásra, viszont ekkora méretnél egy külső szűrő már nagyon erősen ajánlott. Fenntarthatod a vízminőséget rengeteg vízcserével is, de az nagy munka.


Erre a verzióra ajánlanék halakat: Algaevőből egy Ancistrus pár, 10 páncélos harcsa - melléjük pedig vagy elevenszülők: Guppi (10), platti (3-4), molly (3-4), xipho (3-4) vegyesen, vagy másik verzió: 20 vörösneon és 1 betta, vagy 15 dániók, 10 titteya, vagy rengeteg variáció van még.

www.diszhal.info - nézz szét.

Fának jó a szőlőtőke vagy fűzfaág, de vehetsz boltban vasfát. Mindegyiket érdemes forrázni, kicsit főzni.

Növényekhez leírták - ha sok a fény, akkor tápozni kell, ha kevés (és ehhez való növényeket veszel), akkor néha egy gyökértáp és el is van intézve).

Lágyvizes halban egyelőre szerintem ne gondolkozz. Lehet venni desztillált vizet, annak a keménysége 0, arányosan keverve be lehet állítani a szükséges értéket. De mivel nagy az akváriumod, RO készüléket érdemes venni, ami a csapvízből varázsol lágyat. Nem olcsó készülék. Ne bajlódj vele.

2012. okt. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat ezek alapján, + más segítsége alapján már megvan hogylesz :) 41W Világítás, 800l/h külső szűrő, Eheim Pickup 160 belső szűrő, táptalaj+táptalajosított kavics (nem tudom mi a neve)

Halak: páncélosharcsa, 2 db sepregető garnéla, 4 db gurámi, algaevő, plusz valamilyen fajta rajhal

Növény: Ami lesz a díszhalboltba, ezen még nem gondolkoztam.

2012. okt. 25. 18:32
 5/8 YourDestiny ***** válasza:

A 21 Watt alapból nem jól hangzik. A Watt meghatározza a méretet, ilyen teljesítményű akvarisztikai célú fénycsőről nem tudok semmilyen méretben. A sima meg nem jó, mert nem megfelelő a színspektruma és algásodás lesz a vége. Ám igen, a 21 Watt kevés, legalább 40-60 Watt illene, ha szeretnél néhány növényt. Fényen kívül kell növénytáp, esetleg CO2, a választott növénytől függően, de ilyen fény alatt nincs sok választék, a legtöbb alacsony fényigényű olyan igénytelen, hogy tápozni se kell őket.


Minden fát ki kell főzni, bárhonnan hozod haza, sose tudod, mi lakozik benne. És igen, az algaevőnek kötelezően szüksége van fára a megfelelő emésztéséhez.


140 literre a külső szűrőt mindenképp javaslom, 1000 liter per órától felfelé. A szűrésed hatásfoka azt is meghatározza, hogy mennyi halat tudsz majd tartani. Belső szűrővel nagyon visszafogottan kéne telepíteni, egy jó külsővel már azért lesz mozgás az akváriumban.


Nem tudom mennyire kemény a vizetek, valamint mennyi a pH értéke, ezért én halakat nem ajánlok. A red cherry és algaevő, valamint red cherry és algázó páros nem fog menni. Ha az algázó alatt az ancistrust érted, az túl nagy, a páncélos pedig túl aktív, így zavarhatja, stresszelheti az apró rákokat.

2012. okt. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 YourDestiny ***** válasza:

A táptalaj nem fontos ennyi Watt fény alá, a magas fényigényű és tápanyagigényű növényeknek kell leginkább, azok pedig 60 Watt alatt is kifingnának.


A szűrés jó, egy 800 liter per órás külső elég, ha lesz segítsége egy belső személyében. Ha viszont vennél egy 1200 liter per órás külsőt, akkor nem kéne belső szűrővel rontani a látványt esztétikailag. Max. egy vízpumpára lehet szükséged, ha nem akarsz hosszú távon a külsőhöz nyúlni, de ilyen teljesítmény mellett az se valószínű, néhány hónapig biztosan elégendő erősségű áramlást tudna biztosítani.


Ha viszont maradt a külső-belső felállásnál, akkor ne Aquaballt vegyél kiegészítésnek. Olyat válassz, ami mechanikailag a leghatékonyabb, tehát van egy jókora szivacsa. A biot a külső szűrőd jó töltettel megfelelően ellátja, de ha nem muszáj, akkor minek terhelnéd feleslegesen mechanikai szennyeződésekkel?

2012. okt. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 YourDestiny ***** válasza:
Ja oké, PickUp-ot írtál, bocs, valamiért az Aquaball rémlett. Az jó lehet, csak hát van egy hátránya, bazinagy zöld doboz, ami egy 70 centiméteres akváriumban igen feltűnő lesz, így rendesen berondít majd. Ha ez nem zavar, akkor a szűrő része rendben van.
2012. okt. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Treská ***** válasza:
Komárom-Esztergom megyében 24-es a vízkeménység(kemény). Budapesten 16 átlagban. Szerintem Alföldön kevesebb(logika ezt diktálná)
2012. okt. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!