Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen anyagból lehetne ezt a...

Milyen anyagból lehetne ezt a legjobban megcsinálni? (kép)

Figyelt kérdés

Ez lenne a tervem akvárium tetőnek.

[link]


Van ötletetek, hogy miből lehetne ezt elkészíteni? Ami elég stabil ahhoz, hogy megtartson 1 24 wattos csapos fénycsövet, vagy 2 11 wattost? Fát nem szeretnék.


2012. okt. 25. 16:30
 1/9 A kérdező kommentje:
Esetleg még az akvárium alá is benyúlhat a lába.
2012. okt. 25. 16:33
 2/9 anonim ***** válasza:

Tehát egy nyitott akváriumot szeretnél, felé függesztett világítással, ami igazából a hátlapon áll.


Valamilyen merev műanyagból kellene megcsinálni, vagy pedig fémből (esetleg a kettő kombinációja).

Itt igazából a fő probléma, hogy a hátlapnak kicsi az inerciája, hajlani fog. Mögé jó lenne valami fém keretet erősíteni, hogy ne egy vékony lap tartsa az egészet. Üvegre terhelni nem szabad.


Én ezt így biztosan zártszelvényből (ne a vastagra gondolj, hanem mondjuk 2*2 cm-re), valamint fekete műanyag lapokból csinálnám meg. De indokolatlanul nagy munka - hegesztés, csavarozás, fémvágás..

Akkor már legyen inkább olyan tető, ami néhány ponton rátámaszkodik az akváriumra (attól lényegében még nyitott lesz az akvárium. Az anyaga pedig műanyag és műanyagragasztó (folyékony kémiai hegesztőanyag).

2012. okt. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

hm... mondasz valamit :) miből csinálhatnék á lábakat, amiket ráerősíthetek az üvegfalra?


Meg végülis nem muszáj nyitottnak lennie, csak ilyen kis akváriumon hülyén néz ki egy vastag tető. Vagy ha sikerül a lehető legvékonyabbra csinálnom (tehát kb. 3 cm, ami eltakarja a fénycsövet) akkor az nem lenne túl közel a vízfelszínhez?


És pl. hol tudnék olyan műanyagot venni, ami erre jó?

2012. okt. 25. 16:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Veszel a paralel GM-ben 2 miliméter vastag "sikodur lemezt", méretre is vágják neked.

[link]


Vagy 2x1 méteres táblában lehet kapni "sico lemezt" ezekben a boltokban, az szintén ugyanaz, de itt drágább és itt nem vágják méretre: [link]

Egy sniccerrel és vonalzóval te is tudod vágni ha megvágod 3x, majd letöröd.


Ezek mind polisztirol lemezek.


Modellboltban pedig tudsz venni (toluolos oldószeres) ragasztót, azzal nagyon erősen össze lehet ragasztani az éleinél, kb 1 óra alatt megszárad, addig egy szigetelőszalagot, vagy celluxot rá lehet tenni ami megtartja míg össze nem ragad.


Sajnos nem tudom a ragasztó pontos nevét, mert kidobtam, de nincs sok féle a modellboltban. Egy nagyon mini kék flakont keress, aminek a végén van egy vékony tű szerűség.


Csináltam ezzel akváriumtetőt, fiókokat, kis szemeteskukát, szóval bármilyen műanyag dobozt össze lehet vele ragasztani.


És miután kész, egy finom csiszolópapírral meg tudod csiszolgatni az éleit, hogy szép legyen.

2012. okt. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vagy ha van a közeledbe olyan cég, akik reklámtáblákat csinálnak, betűvágás, meg ilyesmikkel foglalkoznak, akkor lehet hogy tudsz tőlük kunyerálni egy darab sico lemezt, kis maradék táblát, vagy esetleg venni.
2012. okt. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
és ez elég erős, hogy megtartsa benne a világítást? [link] ilyet...
2012. okt. 25. 17:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Megtartja, csak ehhez kell előtét is ami melegszik nagyon azt nem lehet mellé tenni, max mögé az asztalra.


De nekünk volt ilyen dulux csövünk 2 x 35 W, és nagyon algás lett tőle az akvárium. Először a 70 literes tetején volt 1w/l, természetes hogy lett alga, de aztán a 200 literesre is kipróbáltam és ott is beindultak az algák nagyon, ezért inkább visszatettem rá a sima neonokat.


Már csak a szobanövények fölött használom a duluxot, mert az a szárazon nem tud algásodni. Erős fénye van egyébként, fényigényes szobanövények szépen nőnek alatta :)

2012. okt. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

oh, ehhez is előtét kell?


Van valami hasonló méretű akármi amihez nem kell előtét?

2012. okt. 25. 18:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak a vízalatti neonokhoz nem kell, de azok gyengébbek.

[link]


(2cm vastag egy ilyen cső).

2012. okt. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!