Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen ragasztót használjak?

Evilkiller kérdése:

Milyen ragasztót használjak?

Figyelt kérdés

Paludárium építésre adtam a fejem!


A méretek:

Hossz.: 140cm

Mélység: 60cm

Magasság: 100cm


kb. 40-50cm magasságig lesz vízzel töltve, az alapterület 2/3-a, ami azt jelenti hogy durván 250-300 liter víz lesz benne!


Az üveglapok már megvannak, 8mm-esek!


Ki, milyen ragasztót ajánlana hozzá?



2012. okt. 25. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:

FBS-t.


[link]


Barkácsboltokban, Obiban, Tescoban szokott lenni.

2012. okt. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 YourDestiny ***** válasza:
Az FBS-t sokan ajánlják, hogy univerzális, és hogy használható akváriumra. Ez rá is van írva. Üvegre tényleg jó, ha zsírtalanítod, ezt ki is próbáltam. Ettől függetlenül szerintem egy minőségtelen szar. Olyan anyagot ragasztottam vele, ami a tubusán felsoroltak között van, és nem képes megfogni, ujjal könnyedén szét tudom csípni, amit megragasztottam. Szóval nem egy nagy cucc, egy nagyobb akváriumot nem mernék rábízni.
2012. okt. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Esetleg valaki ki tudja nekem számolni a fent leírt adatok alapján, hogy mekkora húzóerőnek kell ellenállnia a ragasztónak?

Azzal ha már bemegyek egy barkácsboltba, és kérek szilikonos ragasztót, szerintem ki fognak tudni szolgálni!

2012. okt. 25. 19:02
 4/7 YourDestiny ***** válasza:
Ha félig lesz töltve vízzel, az 420 liternek felel meg. Én azt legalább 1 centiméteres üvegből csinálnám, és merevíteném is, hiába csak félig lesz töltve. Kb. 300-350 liter víz azért művel nyomást.
2012. okt. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
A perennator a létező legjobb akváriumi szilikon, csak nem egyszerű beszerezni. Az FBS is megteszi és azt néha barkácsáruházban is látni.
2012. okt. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A perennator-t már más is ajánlotta, de tényleg nehézkes a beszerzése, ezért érdekel a többi gyártó terméke!
2012. okt. 25. 20:39
 7/7 A kérdező kommentje:

Közben sikerült kiokoskodnom, hogy 0,49 MPa (N/mm^2) húzóerőt kell kifejtenie a ragasztónak, arra a legtöbb képes, szóval ezzel legalább nem kell foglalkoznom, most már csak a minőség a kérdés!


Olvasgatom itt az oldalakat, mindenhol az FBS-t, a Perennator-t, meg a Dow Corning-ot emlegetik!

2012. okt. 25. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!