Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta, hogyan is csináljam,...

Betta, hogyan is csináljam, szaporítás?

Figyelt kérdés

Bettákat szeretné szaporítani, leírom, hogy hogy gondoltam és ha nem jó elmondanátok, hogy hogyan kell helyese???

1. a hímet beteszem az akváriumba

2. a nőstényt egy befőttes üvegbe berakom mellé

3. ezután összeengedem őket

4. a hím elkezdi építeni a habfészket

5. a nőstény kirakja az ikrákat

6. összeszedik

7. azt nem tudom, hogy ki kell-e venni miután berakták a kicsiket

8. azt sem tudom, hogy mivel etethetem őket

9. ha sikerül hol tudnám eladni őket, és mennyiért?



2012. okt. 27. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem nagyon szokták megvenni őket boltokban, maximum beveszik. De van ahol azt sem, sztem kéz alatt tudod max eladni őket. A szaporításhoz nem értek sajnos.
2012. okt. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A befőttel üveg elég kényszermegoldás, jobb lenne egy elválasztott akvárium. A befőttes üveg kicsi is, és hengeres, egyik sem szerencsés.

Összetenni csak akkor lehet őket, ha láthatóan nem akarják megölni egymást, és a nőstény becsíkozódott.

És még akkor is figyelni kell, a hím, párzás helyett sokszor halálra kergeti a nőstényt.

Miután belepakolták az ikrákat a habfészekbe, (legyen valami úszó növény féleség, az megfogja a habot.

Utána a nőstényt mindenképpen ki kell szedni, különben a hím kinyírja.

A hímet elvileg nem nem kell kivenni, gyakorlatilag viszont ha elkezdenek kikelni a kishalak, őt is el kell távolítani, mert megeszi őket.


Ha tudsz szerezni papucsállatka oltványt, az a legjobb kezdő kajának. De lehet adni főt tojássárgáját is, nagyon picit, vízben szétmorzsolva. Esetleg folyékony ivadéknevelő tápot.

1 hetesen már meg tudják enni a frissen kelt sórákot. (nem árt gyakorolni a keltetést, mert a sórák is csak frissen jó, utána kemény)

A vízértékekre figyelni kell. (állandó hőmérséklet, stresszmentes környezet, az elején penészedésgátló sem árt az ikrákhoz.)

Eladni nem nagyon lehet őket, ahogy te is írtad a kérdésben, ezek szaporított halak nem tenyésztettek, ami között kb akkora a különbség, mint a tenyésztett, és szaporított kutyák között.

A boltok a tenyésztett állatokat is fillérekért szerzik be, nem igazán áll érdekükben ellenőrizetlen hallal kereskedni.

Már csak azért sem, mert általában szerződésük van tenyésztőkkel, és ha akarnák se tehetnék.

Akvarista.hu-n meghirdetheted, ha szerencséd van elviszik. Vagy ha van boltos ismerősöd, esetleg el tudod cserélni mondjuk halkajára.

[link]

2012. okt. 28. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem ebből a projektből fél év alatt simán összegyűlik a pénzed egy kiadós ebédre :D
2012. okt. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hát nagyon köszönöm a válaszokat. Nekem nagyon tetszenek a betták csak azért gondolom. Az ebéd nem kell apának étterme van. ha még lesz kérdésem írhatok nektek privit??
2012. okt. 28. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!