Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppikkal kapcsolatos probléma...

Guppikkal kapcsolatos probléma, betegség?!

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A párommal együtt van egy akváriumunk, ő gyerekkora óta tart halakat, és sosem volt gondja velük. Mindig ugyanazokat a fajtákat. Ez egy új akvárium, amit közösen "rendeztünk be", tehát csak újonnan vásárolt halak vannak benne.


A guppikkal van a probléma. Elvileg ők a legigénytelenebb halak közé tartoznak, de nálunk döglenek, mint a legyek. Szeptemberben vettünk 3 fiút és 6 lányt, ebből összesen 1 fiú maradt életben. Ezután többször vettünk utánpótlást, de folyamatosan halnak.

A problémájuk: a víz felületén maradnak, szaporán levegőért kapkodva. Az uszonyuk hegyes végű lesz, de nem átlátszó, ugyanolyan színe van, és nem is hiányoznak belőle darabok, csupán nem nyitják ki. Mintha nem tudnák kinyitni. Pár napig szenvednek így, aztán meghalnak. Mielőtt elkezdődik ez az állapot, kezdenek lesoványodni, és az uszonyukon látható, ahogy egyre keskenyebb lesz.


Korábban nem gondoltuk, hogy valami komoly baj lenne, új vízbe kerüléskor előfordul, hogy 1-2 elpusztul sajnos, de ez már régen túl sok.


Néhány egyéb infó: plattikat, neonhalakat, pingvin tetrákat és harcsákat tartunk mellettük, mind tökéletesen boldogok, nőnek, híznak, a plattiknak még kishalaik is születtek (egyébként 3x voltak kis guppik is szeptember óta, de azok mind elpusztultak).

A víz állapota megfelelő kellene, hogy legyen, mert a felsorolt halak közül a guppik a legigénytelenebbek. Hetente van részleges vízcsere, az akvárium kap elég fényt és oxigént, mert a növények pl. igen gyors tempóban nőnek.

Nem etetjük túl őket - tudom, hogy a megmaradó és megrohadó kaja okozhat fertőzést, de nem kapnak olyan mennyiséget, amit ne tudnának megenni.

Főleg a lány guppik pusztulnak, az utánpótlásból is.


Ötletek? A segítséget előre is köszönjük!



2012. okt. 29. 19:38
1 2
 1/20 Dioxyde ***** válasza:
Mekkora az akvárium?Milyen a szűrő?Hány hal van benne?
2012. okt. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

"a víz felületén maradnak, szaporán levegőért kapkodva." ezt az én amatőr tudásommal oxigénhiányra tippelem. a többi hal nem szokott ilyet csinálni? pl a harcsák nem járnak fel a felszínre levegőért? az nem jelenti azt, hogy elég oxigént kap az akvárium, hogy gyorsan nőnek a növények :)


de a legfontosabb kérdések:

mekkora az akváriumotok? milyen a szűrése? hány fokos a víz? és melyik halakból hány darabot tartotok?

ilyen alapvető infók nélkül nem sok mindenben tudnak segíteni a nálam okosabbak sem :)

2012. okt. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Bocsi :)


Nem standard méretű akvárium, egyedi készíttetésű, kiszámoltuk a térfogatát, kb. 160 liter körüli.

Belső szűrője van és 24-5 fokos.


Jelenleg 4 hím guppi és 4 nőstény van életben,

8 neon

3 harcsa

4 tetra

6 platti.

+ kb. 7-8 bébi platti.


A beteg guppikon kívül semmi nem jár a felszínre levegőért. Főleg a harcsák nem, azok csak a talajon porszívóznak szinte :P:D


Egyébként a guppik, ahogy az állapotuk romlik, a fél fejüket is kidugják már a vízből kb...és nem esznek, akkor sem, ha a kaja a képük előtt lebeg.

2012. okt. 29. 20:32
 4/20 A kérdező kommentje:
Bahh, elírtam, 260 liter és nem 160 :)
2012. okt. 29. 20:35
 5/20 anonim ***** válasza:

260 literre amennyire tudom kevés a belső szűrő, de ez nem lehet a gond hiszen akkor a többiek is jeleznék, hogy nem jó a dolog...és túl se vagytok népesítve...

hát gőzöm sincs mitől lehet ez...1 hete kezdtem az akváriumommal szóval nem nagyon van tapasztalatom a téren :)


esetleg egyéb tünetük nincs? vagy nem viselkedik furcsán a többi halacska?

lehet a guppik eredete a ludas...próbáltátok máshonnan beszerezni az utánpótlást? hiszen ha csak velük van a gond könnyen megeshet, hogy nem jó helyről szerzi be az eladótok a guppikat...


további tippem a víz minősége lenne de, ha a többi hal normálisan viselkedik akkor ez se lehet ok. de azért egy teljes víztesztet megcsinálnék (nálunk pl be lehet vinni a boltba egy adag mintát és megcsinálják kérésre a teszteket).


pontosan mit takar az, hogy belső szűrő? esetleg meg tudod mondani a típusát? több van vagy csak egy? mert ide legalább kettő igencsak erős belső kell az elfogadható szűréshez és vízmozgáshoz...

2012. okt. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

A szűrőről holnap tudok többet mondani, mert a párom alszik, és én meg nem igen értek hozzá.

De egyébként 15 éve ugyanez működik ebben az akváriumban, tehát nem hiszem, hogy azzal lenne probléma :( Megnéztem, mi vagyon ráírva, annyi, hogy "juwel aquarium".


A többi hal abszolút normálisan viselkedik, van szaporulat és teljesen aktívak, az egyéb halakból még egy sem pusztult el.


A guppik sem egyszerre dobják fel a kis uszonyukat, hanem egyenként, pl. egy héten meghal egy, aztán a következő héten elkezd betegeskedni a következő, és a hét végére az is...szóval folyamatosan pusztulnak.


A halak mind ugyanabból a boltból vannak (Dehner), nem csak a guppik. Mi is gondoltunk rá, hogy az eredetük lehet kétes, ezért gondolkodunk rajta, hogy megpróbálunk egy másik üzletet.

Viszont amikor vettük őket, mind nagyon szépnek, egészségesnek tűntek, szóval valószínűbb, hogy az akváriummal van valami baj...

2012. okt. 29. 21:34
 7/20 Dioxyde ***** válasza:
260 literre már külső szűrő kell.Az is lehet rossz helyről vannak a guppik...Bár ha üzletből vettétek őket akkor nemtom..
2012. okt. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

szerintem az üzletnél lesz a gond ha a többi hal egészséges. valószínűleg nem jó helyről szerzik be a guppikat. könnyen lehet erős beltenyészet következménye is az elhullás.


a szűrővel nem lehet komoly probléma, hiszen nem vagytok túltelepítve és egyedül csak a guppiknál vannak gondok. ha a szűréssel lenne bárminemű hiányosság, akkor az nem csak a guppikat érintené.

2012. okt. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Frontosa ***** válasza:

260 litert nem lehet tartósan működtetni belső szűrővel. Ennyi.

Üdv,

2012. okt. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
48%
Nekem is pont ez volt Aquafuran-t ajánlotak az egyik me is gyógyult! Az Aquafuran szelektíven gátolja a baktériumok fejlődését.
2012. okt. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!