Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 4 aranyhalam, 2 gurámim, és 2...

4 aranyhalam, 2 gurámim, és 2 házmesterem van. Kb 4 napja azt vettem észre, hogy a gurámin kívül minden hal az evés időn kívül ülnek a talajon, el vannak bújva. Szinte egész nap nem úsznak. Ez betegség? Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
2008. márc. 5. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nos az aranyhalak, és házmesterhalak hidegvíz kedvelők, míg a gurámifajták melegvíz kedvelők.


Próbálj meg egy köztes értéket beállítani, mondjuk 25-27 fok között.

2008. márc. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az nem meglepő,hogy a házmesterek nem úsznak,nekem is a talajon pihennek napközben,főleg a sötétben,félhomályban aktívak.

Igazából az aranyhalak elég sokan vannak ahhoz,hogy ne unatkozzanak.,plussz nem is kicsik.

Ezt azért írtam,mert nekem egyszer volt gurámim és állandóan rettegésbe tartotta a többi halat,bár elég nagy volt.

Próbáld messziről megfigyelni,hogy mit csinálnak a gurámik.(saját véleményem,de én nem szeretem a gurámikat).

Hogyha nem veszel észre semmi különöset lehet,hogy tényleg a vízzel van probléma,vagy az aranyhalak lusták.

2008. márc. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A víz hömérséklete 24 fokos.A gurámik pedig valóban zavarjak a többi halat,már régen észre vettük.Tehát akkor ez miatt ,,ülnek"!Köszönöm mégegyszer
2008. márc. 6. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!