Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek melyik a leghalkab...

Szerintetek melyik a leghalkabb külső szűrő? A mostanit le szeretném cserélni, mert hangos, gagyi, és csak belső.

Figyelt kérdés
2012. nov. 1. 14:31
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
És légpumpa is volt benne? Mármint az aksiban.
2012. nov. 1. 21:58
 12/17 YourDestiny ***** válasza:
Az akváriumba nem célszerű tenni a légpumpát, inkább azon kívül. :) Mellesleg az minek? Nem muszáj használni.
2012. nov. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Mittomén. Hogy legyen levegő. Már 22 órája van aksim, (nálam most van Karácsony)rengeteg dolog van, amivel nem vagyok tisztába. Minél többet olvasok, annál kevésbé. Akkor nem légpumpa, hanem vízpumpa. Egészen eddig meg voltam győződve róla, hogy majd szépen veszek egy külső szűrőt, és kész. Erre írod, hogy vegyek pumpát is. Ez most megint új, de előbb-utóbb rájövök erre is.
2012. nov. 1. 23:57
 14/17 YourDestiny ***** válasza:
A légpumpa és vízpumpa nagy különbség :) A légpumpa egy csövön keresztül nyomja a levegőt a rá kötött szűrőre, porlasztóra ugye. A vízpumpa egy szűrőfej. Tehát forgatja a vizet, de nincs szűrőtartálya. Akkor kell, ha a külső szűrő nem tud elég áramlást csinálni, ugyanis ahol pangó részek vannak, ott leülepszik a mulm és elkezdhet algásodni. Ha viszont elég erős külső szűrő működik egy akváriumon, akkor nem kell mellé semmi. Az esőztető megoldja az oxigénellátást is azzal, hogy hullámoztatja a víz felszínét.
2012. nov. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondoltam, csak összekevertem. És akkor milyen teljesítményű külső szűrőt vegyek, hogy ne kelljen vízpumpa?
2012. nov. 2. 21:46
 16/17 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem 200 literre kelleni fog kiegészítés. A gond ott lenne, hogy ha veszel egy benga külsőt, a túl erős áramlás kevésbé jó a baciknak, a szimplán erős pedig a szűrőanyagok miatt nem tud majd elég vízáramot csinálni. Azért egy 200 literes akvárium nem rövid, hacsak nem valami fura alakú. Természetesen az áramlást hátulról az első üvegfal felé is meg lehet oldani, ilyenkor a gond ott van, hogy megfelelő hosszúságú esőztetőt egyik vödrös szűrőhöz se kapsz. Tehát venni kell egy 1000-1200 liter per órás szűrőt, és ki kell egészíteni egy vízpumpával. Vannak csendesek, akár 3 ezerért is kapsz egy bele valót. Egy szűrőfej nem túl nagy, nem rondítana be neked.
2012. nov. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, most már értem.
2012. nov. 2. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!