Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Üdv! Van egy 110 literes...

Üdv! Van egy 110 literes akváriumom benne ezekel a halakal: 2db szumátrai diszmárna,3db ékfoltos razbora,2 xifo,1 frenatus,1 anci algaevő, ha még valamiből többet kéne tartani léives irjatok?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm!
2012. nov. 4. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:

A szumátraival az a legnagyobb baj, hogy ha azokból betennél egy egészséges csapatot, (12 db) szinte nem is tudnál mellé mit tenni.

Ha csak kevéssel egészítenéd ki a létszámukat, pl 6 db-ra, akkor ivarérettség után ha rossz a nemek aránya, akár kemény verekedésbe is torkollhat a dolog.

Szóval akármilyen fura is, én azt mondom, hagyd úgy a szumikat, 2-en elvannak.

Ékfoltosból simán betehetsz még vagy 9-et!

Azért nem 10-et, mert úgy 13-an lennének, és az szerencsétlen szám. :D

A xipho elmegy, nem tudom, milyen a neműek, ha 1 hím, 1 nőstény, akkor tehetnél még hozzájuk 1-2 nőstényt.

A frenatus nem oda való.

Össze fog verekedni az ancival. Óriási alapterületre van szüksége, amihez 2-szer akkora akvárium kell, mint a tiéd.

Ha van rá módod, akkor cseréld el még egy ancira, ellenkező neműre, mint amilyen most van. (vagy 1 pár legyen anciból, vagy 2 nőstény)

2012. nov. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! azért a frenatus maradhat mert nagyon tetszik nekem ha még veszek ékfoltost jolesz a szumátriak nem fogják bántanina többit?
2012. nov. 4. 13:39
 3/8 A kérdező kommentje:
jo ancit
2012. nov. 4. 13:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, van olyan, amiből többet kéne, de nem egy ekkora akváriumban. A frenatust mindenképp add oda másnak, nem oda való. Én a helyedben elajándékoznám a 2 szumit is, azok is rajban érzik jól magukat, de kicsi nekik ez a hely, ha mást is akarsz tartani mellettük. Az ékfoltosokat kiegészíteném 10-re, a xiphokhoz meg nem ártana berakni még egy nőstényt. Így is elég necces, mert a xipho nagyra nő, de talán jó szűréssel működhet... még jobb lenne, ha a xiphokat is lecserélnéd vmi kisebb halra.
2012. nov. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az ugy jo lenne hogy egy lány xifot ékfoltos razborákat és még pár szumit meg ancit vennék?
2012. nov. 5. 14:45
 6/8 A kérdező kommentje:
Még nem vettem észre hogy a frenatus és az anci verekedtek volna
2012. nov. 5. 15:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem, az rengeteg. Nem olvastad, amit írtam? A szumiknak KICSI ez a hely, ha mást is akarsz tartani. Vagy veszel még úgy 6-8 darab szumit, de akkor a razbóráknak és a xifóknak is menni kell. A frenatusnak alapjáraton legalább egy 180 literes akvárium kéne. Az a legegyszerűbb, ha a szumikat és a frenatust elajándékozod, és veszel még razbórákat meg lány xifót.
2012. nov. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

De ahogy látom, neked nem érdemes beszélni: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__3..

Gondolom a szűrést azóta sem fejlesztetted, a malabárik meg a sziámi az örök vízmezőkön úszkálnak.

2012. nov. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!