Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Társításhoz ki ért? (többi...

Társításhoz ki ért? (többi lent) Zebradánió, Guppi, Neonhal, Algaevő harcsa

Figyelt kérdés

Az akváriumom viszonylag nagy : 65 l, de egy része be van építve kövekkel , így lecsökken a terület kb.60 l-re ezen a területen él:

5 zebradánió

1 algaevő harcsa

7 neonhal

15 guppi

Szeretnék hozzájuk venni kolibrihalat....lehet?

Tudom hogy a dánió bántja(csipkedi)a többi halat...de a kolibrihal is ilyen?

Mert ha igen akkor inkább nem veszek. Szegény guppijaim így is állandó terrorban élnek...nem hiányzik még 4-6 hal aki zavargálja őket, elég nekik az 5 dánió ...


2012. ápr. 6. 15:53
 1/8 Platypus ***** válasza:
Az akváriumod nem viszonylag nagy, hanem kifejezetten kicsinek számít. Ezért csipkelődnek a dániók. Valójában egyáltalán nem agresszív, csak nagyon élénk és nagyobb társaságot igénylő halak. Magában a dánióknak megfelelne ekkora hely, de ilyen zsúfoltan már nem. Az algaevő harcsának eleve nem alkalmas élettér egy ekkora akvárium. Így is kb. 2x annyi halad van, mint amennyi lehetne baj nélkül egy ekkora akváriumban.
2012. ápr. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én a neonokat hagynám meg. Jobban bejárják az akváriumot, és színesebbek. 15 guppi önmagában leterhel egy ekkora akváriumot, se társítást, se szaporulatot nem bír el egészséges körülmények között.

Ha az algaevő "sima" anci, akkor nem tartható ekkora alapterületen. Más törpe algaevőből lehetne 3-4 db.

2012. ápr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

sok a hal??? én egy csomó helyen azt olvastam hogy pl. guppinál egy hal 1 liter férőhelyet igényel...akkor 15 hal 15 litert...

és hol van az még a 65literhez képest....

az állatkereskedésekben az agyonzsúfolt akváriumban is elvannak a halak...akkor az enyém azokhoz képest még elég tágas...mert nem 100hal van benne, hanem mondjuk csak 20-28

2012. ápr. 6. 17:38
 4/8 YourDestiny ***** válasza:
Az 1 liter per hal nagyon rossz példa! Ez nem sok, hanem RENGETEG hal. A kereskedésben csak ideiglenesen vannak összezárva a halak. Ha megveszed meg őket, megfelelő életteret kell biztosítanod a számukra, ki kell elégítened a halaid igényeit. Számolj 1cm/literrel. Ez már sokkal reálisabb példa lehet. Mondjuk, hogy van 40 liter víz az akváriumodban. Egy kifejlett neonhal nagyjából 5 centiméterre nől, ebből adódóan kb. 8-10 halat bír el az akváriumod. 6-8 neonhal + 4 törpe szívóharcsa megfelelő párosítás lehet, de ez a plafon. Egy algaevőnek már eleve kicsi ez az akvárium, ugyanis számára nincs elég mozgástér. Egy 350-400 liter per órás belső szűrőre mindenképp szükség van egy ekkora akváriumhoz + a heti 30%-os vízcsere elengedhetetlen.
2012. ápr. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 YourDestiny ***** válasza:

Elnézést a hibákért, remélem azért érthető, amit írtam. Még annyi, hogy itt sem véletlenül írják azt, hogy 10-14 hal 90 literre:


[link]


Ha az általad említett példa reális lenne, akkor 90 hal 90 literre állna ott, és nem az ami. Amit írtál egy nagy hülyeség, felejtsd el! Van, aki az akvárium hosszához viszonyítva 1cm/1cm hallal számol, de ez sem mindig jó ötlet.

2012. ápr. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

az 1l/hal alatt én kizárólag a guppira gondoltam..... megnéztem az oldalt ...igazatok van ..

uhh akkor én állatkínzó lennék ? :S :(

2012. ápr. 6. 18:31
 7/8 Platypus ***** válasza:

Az 1 liter per hal úgy harminc éve volt elfogadott, de már akkor sem működött. Kicsi halaknál az 1 halcentiméter/1 liter úgy ahogy igaz, de ez sem minden esetben áll, mert például a viselkedés vagy a testalkat is sokban módosítja.


Amit eddig csináltál a halaiddal, az nagyon rossz, de ha belátod hogy ez rossz és hajlandó vagy változtatni rajta, akkor nem vagy állatkínzó. Nagyon sokan hisznek el valótlan dolgokat, mert a haszonleső vagy csak szimplán tudatlan díszhalasok ezt javasolják. Most már tudod hogy változtatnod kell. A jelenlegi halaidból az egyik rajt lenne érdemes megtartanod, a neonokhoz vagy a dániókhoz még venni kéne párat, a guppik ennyien pont jól vannak. Ha a neon vagy a dánió mellett döntesz, akkor társíthatsz melléjük még pár aljzatlakót, például kulikulit. A jelenlegi kombinációval az a gond, hogy mind rajhal, igénylik a társaságot, és ideális csapatszám esetén már nem férnek el egymás mellett ekkora helyen.

2012. ápr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 YourDestiny ***** válasza:
Javaslom, hogy ne a guppikat tartsd meg, mert belőlük csak több és több lesz. Kíméletlenül szaporodnak, napjainkban már eladni sem mindig könnyű őket.
2012. ápr. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!