Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a minimum szélessége egy...

Mi a minimum szélessége egy akváriumnak?

Figyelt kérdés
Az akvárium falhoz lenne tolva, díszítő elem lenne. Arra gondoltam egy csapat apró hal lenne benne, valami élénkebb színű. Hosszúságát és magasságát még nem tudom, abba az irányba terjeszkedhet.
2012. nov. 5. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Mostmár igazából sok olyan cég van akik méretre készítik az akváriumot. Nekem a legkisseb szélességű akváriumom 30 cm, de láttam már kissebbet is.
2012. nov. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 okoska31 ***** válasza:

ellenben a mélységét/szélességét megadhattad volna....


meg, hogy mégis mit és mennyit akarsz tartani benne?


meg mennyire fontos, hogy "zenélj a disznóknak" - azaz luxuslakosztályt, vagy jól mutatót rendezz be....

2012. nov. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért nem írtam hosszúságot, mert gondolom 20cm-es szélességhez hosszabb kell, mint egy 30 cm-eshez. De arrafelé van hely. A legkisebb szélesség kellene nekem - az ahhoz kapcsolódó hosszúságot ki tudom számolni, hogy mekkora kell. Egy csapat nanohalat szeretnék bele, guppit, vagy ilyesmit. A cél, hogy mutatós legyen.
2012. nov. 5. 14:56
 4/7 YourDestiny ***** válasza:
Én személy szerint 30 centitől keskenyebb akváriumot nem tartok jó ötletnek. Ha nem lesz benne 3D háttér, akkor 25 a minimum, annyi szélesség kell a kisebb halaknak is. Ennél keskenyebbet én nem csináltatnék.
2012. nov. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 YourDestiny ***** válasza:
Az, hogy guppi, még nem nanohal. Az endler igen :)
2012. nov. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 okoska31 ***** válasza:

az a baj, hogy attól még, hogy egy kilométer magas, és egyébként 10*10 cm az alapterülete a szükséges köbméter ellenére sem lesz jó....


szerintem mivel azt szeretnéd (gondolom), hogy balról-jobbra ússzanak a halak, és nem előre hátra, ezért szélesebbnek és kevésbé mélynek kellene lennie (vagy mást értünk szélesség alatt. én a balról jobbrát. Te?:))


Minimumok: 50 cm balról jobbra

30 cm elölről hátra (mélység).

70 cm magas.

2012. nov. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 okoska31 ***** válasza:

na jó, ez így 84 literes lett, még 80%-os töltés mellett is...:)


úgyhogy akkor legyen csak 40 széles és 25 mély...:)

2012. nov. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!