Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha egy nagy akváriumnak...

Darkkingdom kérdése:

Ha egy nagy akváriumnak veszek kettő külső (1500l/h Per DB) szűrőt egyet bio-nak a másikat biomechanikusnak. Mint ahogy itt javasolták. Akkor is kell bele belső szűrő, powerhead vagy bármi vagy akkor úgy elég?

Figyelt kérdés
Kipótolva a kérdést,külsős szűrőnek muszáj az akvárium alatt középtájt lenni vagy akár alá a szélére is lehet rakni? (Itt csak az elhelyezés a kérdés)
2012. szept. 18. 21:50
1 2
 1/14 YourDestiny ***** válasza:
Akárhová helyezheted, csak az akvárium alatt legyen. Az, hogy kell-e vízpumpa a külsők mellé, az akvárium méretétől, és a konkrét méreteitől függ.
2012. szept. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én leraktam a földre akvárium mögé a külső szűrőket, a kábeleket, hosszabbítót, lámpa drótokat, mindent.

De a hosszabbítót most már beraktam egy vödörbe igényesen :)

Mert egyszer kifolyt a víz akvárium mögé, pont a hosszabbítóba és füstölni kezdett az időkapcsoló. Nagy élmény volt.

2012. szept. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Huhh át én nem szeretném hogy elfüstöljön a szoba :)


Az akvárium adatai 150*50*60 Ebben az esetben mi a helyzet?


Azért érdeklődök ennyire mert nem sokára meg lesz az aksi!Október körül lesz kész a bútor "Lánc"-om úgy mond amibe egybefolyik egy ilyen akváriumnak kialakított és merevített bútor!Csak hogy októberig tudok alakíttatni rajta de akkor így nem kell ha mindegy alul hol helyezkedik el ha még mögötte is jó :))

2012. szept. 18. 22:27
 4/14 YourDestiny ***** válasza:
52%
Szerintem ekkora és ilyen magas akváriumban nem lesz elég áramlásod. Úgy tippelem kelleni fog gy vízpumpa.
2012. szept. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Értem..Ebben az esetben akkor az atman power head gondlom jóó de szivaccsal vagy anélkül és csak áramoltatásra?Mert az a nagy szivacs kicsit csúnyán nézne ki szerintem!
2012. szept. 18. 22:55
 6/14 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem jó, csak ne túl gyengét vegyél. Ha nem tudod elrejteni, akkor elég a pumpa, az ilyen szabadszivacsos megoldás úgyse túl hatékony mechanikailag.
2012. szept. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Vagy esetlen egy ilyen?


[link]


Vagy ez túl erős lenne már?

2012. szept. 18. 22:58
 8/14 A kérdező kommentje:
Persze ha powerhead akkor a legerősebbet venném!
2012. szept. 18. 23:00
 9/14 YourDestiny ***** válasza:
Hát nem tudom ennek a 3000 liter per órás valaminek mekkora hangja lenne.
2012. szept. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 YourDestiny ***** válasza:

Én 2000 liter per órán túl nem vennék, de kinek mi a véleménye.


A külső szűrővel kapcsolatban meg olyan mindegy, hogy az akvárium alá vagy valamelyest mögé teszed, az a lényeg, hogy a szűrő teteje az akvárium aljától lejjebb legyen, ugyanis ezek a szűrők nem fejtenek ki szívó hatást, így a víznek folyamatosan ömlenie kell a tartályba.

2012. szept. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!