Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet Ilyen akit összedobni,...

Lehet Ilyen akit összedobni, CO2 nélkül, vagy élesztőssel?

Figyelt kérdés

[link]


-Igazából a nélkül lenne a legjobb, de ha muszáj akkor csinálnék CO2-őt


De! ha tudtok szép mizobe, Ryoboku, vagy iwagumi stílusú CO2 nélkül ellévőket hálás lennék...


2012. nov. 6. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, hogy CO2 nélkül, de megfelelő világítással, tápozással mit lehet összehozni.
2012. nov. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Élesztőssel talán, de akkor sem ilyen szép zöldre.


Viszont low tech akvárium is lehet szép, csak jól kell megválogatni a növényeket. Nézzétek meg ezt a linket angol tudás előny, de a lényeg látható a képen is. És mindez co2 nélkül!

[link]

2012. nov. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Platypus ***** válasza:
Ezekkel a fajokkal nem. A gyep gond lenne. CO2 nélkül a gyep elég gázos dolog, pontosabban böszme erős fény nélkül, ahhoz meg kell a CO2, különben algaszőnyeged lesz gyepszőnyeg helyett. Marsilea vagy lekötözött mohagyepek működnek jól low-tech körülmények között.
2012. nov. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az a böszme erős fény meg lenne oldva, pontosabban 1w/liter lenne ledekkel.
2012. nov. 7. 07:09
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor gyepet semmiképpen nem lehet?
2012. nov. 7. 07:10
 6/10 YourDestiny ***** válasza:

Az élesztős megoldásnak sokan ellene vannak. Nem vagyok egy nagy high-tech növényes, de ezzel a módszerrel elég ingadozó a CO2 szint, tehát nem egyenletes, ami nem jó.


CO2 nélkül meg ilyet nem csinálsz.

2012. nov. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 bamboochatheone ***** válasza:
Talán EasyCarbo-val hasonlót kihozhatsz de CO2 adagolás nélkül kizárt.
2012. nov. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Az a böszme erős fény meg lenne oldva, pontosabban 1w/liter lenne ledekkel."


Először is, ledeknél nem watt/literben számolunk, a lumenek számítanak.


Másodszor hiába van erős fényed, CO2 nélkül nem fognak rendesen fejlődni azok a növények, amik igénylik a sok CO2-t. Minden tápanyagból megfelelő mennyiségűnek kell rendelkezésre állnia, mert ha az egyikből kevesebb van, akkor a többiből is arányosan kevesebbet használ a növény. Így lehet az, hogy CO2 nélkül a rendelkezésre álló fénymennyiség 50-60%-át hasznosítják a növények, a maradék pedig az algákat táplálja.

2012. nov. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Platypus ***** válasza:

[link]


Ilyen gyeped simán lehet. Ez lekötözött Riccia.

2012. nov. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A hemianthus cuba nem marad meg a víz alatt.


Viszont a víz fölött tudtam így növeszteni, hogy folyattam rá felülről a vizet:

[link]


De utána jól ellepte a kékalga még kívül is, aztán ráöntöttem egy kis algaírtót, amitől meg elbarnult a fele, most fogom rendbe hozni, csak sűrűn kellett volna cserélni hozzá a vizet, hogy ne algásodjon be, amire meg lusta voltam.

2012. nov. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!