Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Frenatust szumátrai diszmárnát...

Frenatust szumátrai diszmárnát és neonhalat rendes szűréssel lehet eggyütt tartani?

Figyelt kérdés
2012. nov. 7. 14:13
 1/4 kzs ***** válasza:

Ami engem illet, még nem hallottam "frenaust" szumátrait, de ha erről van szó: [link]

akkor nem lehet.


Egyrészt azért, mert eltérőek a vízigényük, másrészt pedig másmilyen a temperamentumuk: a neonhal lassú úszású és békés, ellenben a szumátrai élénk, gyorsan úszik.

A neonhalak alighanem bestresszelnének a szumátraiaktól.

Úgyhogy szerintem ne tedd őket össze.

2012. nov. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen arrol a szumátrai diszmárnárol van szo de sak kettő van. Ugyse lehet.
2012. nov. 7. 16:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Frenatust lehet zebradánióval mert a dániók gyorsabbak, és ugyan kergeti őket, de nem tudja bántani. Neonokat lehet még bántaná ő is. A szumit pedig nem tudom, az sosem tetszett annyira, hogy utánanézzek.
2012. nov. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kzs ***** válasza:

Tehát még egyszer:


Szumátrai díszmárnát nem tartunk neonhallal.

Teljesen különböznek az igényeik, és a viselkedésük is.


Úgy meg pláne hogy nem tartjuk együtt őket, hogy a szumátraiból csak kettő van. Tudniillik csapathalak, imádnak kergetőzni egymással.


És ha nincsenek kellő darabszámban, "érdeklődni" fognak más halfajok iránt is. (ugye tudod, mit jelent az, hogy "érdeklődni"?

2012. nov. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!