Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi szumátrai díszmárnát/vö...

Mennyi szumátrai díszmárnát/vörös neont/Red cherryt/Páncélos harcsát lehet tartani egy 54l-es akváriumba ugy hogy az nekik megfelelő legyen?

Figyelt kérdés
Az egyes fajok külön külön érdekelnének,ha csak azt tartok az aksiban.pl neon:20db vagy ilyesmi.Köszi elöre is.
2009. jún. 3. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Akváriumnál alapszabály, hogy amilyen hosszu a medence (a leghosszabb oldala) annyi cm halat szabad benne tartani: pl. egy neon kifejletten kb 5 cm - egy 50 cm hosszú medencében 10 db-ot lehet ezek szerint tartani.
2009. jún. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Medence/Hal arány:

Az akvárium szükséges méretének kiszámításához vedd az alábbi adatokat, és szorozd meg a halaid centiméterben megadott teljes testhosszával.

Például: A 90 cm hosszú és 30 cm széles medence felszínének területe 2700 cm2. Ebben az akváriumban édesvízi trópusi halakból 90 cm, édesvízi hidegvízi halakból 36 cm, a trópusi tengeriekból 22,5 cm tartható.


(Nekem is 54l-es aksim van kiszámoltam: 54cm x 26 cm = 1404 cm2.

Vagyis 54 cm hosszú neon tartható. 1 neon 5 cm. Azaz kerekítve 11 neonhalat tarthatsz benne.)

2009. jún. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
majd a 11.nek levágom a farkát,hogy meglegyen az arány:).De neonok esetében ez a számolás nem jó,hiszen csapathalak,és nagyon aprók,eladók is ugy 20at ajánlanak meg itt is olvastam,de az az alapszabály nem liter/cm-re vonatkozik?bár akkor is 11re jön ki:).És mi van a szumikkal?nem tudja vlaki mennyit tarthatok belőlük?én ugy 5 fele saccolom.köszi az eddigi válaszokat is!
2009. jún. 4. 16:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok: Ha úgy vesszük tényleg hülyeség ez a számolási módszer, mert 11 neon egy 54-es aksiba... hát szerintem abban 40 is jól el lenne.

A szumi: Hát 5 db? Tudom, hogy annyira jön ki, de ez is hülyeség. Egy akkora aksiba 20 jól el lenne szerintem.


De ha gondolod, akkor előbb vegyél csak annyit amennyit ajánlanak és ha kevésnek találod, akkor veszel hozzá még.

2009. jún. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
még számoltam egy kicsit,sztem egy olyan 8darab szumival kezdenék,neonbol meg 20at tennék be elsőre:)red cherryröl nem tud senki semmit?:(Köszi am a segitséget eddig is sokat segitettél!
2009. jún. 5. 21:29
 6/7 kzs ***** válasza:

Na akkor figyusz ide!

Ha jót akarsz, felejtsd el! Ugyanis mindegyik halfajta csapathal (főleg a szumátrai és a vörös neon), azonkívül a szumátrai csipkelődős, élénk, mozgékony faj.

A vörös neon ezzel szemben nyugodt.

Namármost élénk és nyugodt halak társításában megvan az a megalapozott veszély, hogy stressz alakul ki, ami betegségekhez, valamint elhulláshoz vezet.

És akkor nem szóltam még a red cherry-ről. Ez is nyugodt faj, és nagy valószínűséggel a szumátrai meg is csipkedné - mivel ez a halfaj szereti "átdolgozni" egy kicsit a talajt.

Szóval, én a helyedben nem tenném őket össze.

-----------------

A kereskedőnek pedig ne hidd el amit mond: neki ez csak üzlet. Az a dolga, hogy eladja.

Az alapszabályt pedig érdemes betartani: 1 cm/ 1 liter. Persze gondolni kell az elegendő úszótérre is: ez a szumátrai esetében 1 cm/ 2 liter is lehet (alsóhangon!).

2009. jún. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
kösz h segitesz,meg válaszolsz,de nem viccből irtam oda h az egyes fajok külön külön érdekelnének,tehát csak különtartva kérdezem,ergo külön lenne a szumi a cherry és a többi.mindenesetre köszi.a szumi(cm/l) hasznos info volt,köszi:)
2009. jún. 7. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!