Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért olyan népszerűek az...

Miért olyan népszerűek az ancistrus-ok?

Figyelt kérdés

hali


pont ma kutattam, hogy az ismerőstől kapott három algázó halam vajon milyen fajtájú lehet (mert ő nem tudta, díszesszárnyú márnára tippelt de mikor már idekerültek alaposan megfigyeltem őket és apró de fontos eltéréseket fedeztem fel). végül kiderült, hogy sziámi ormányosmárnák (sziámi algázó), de most nem ez a lényeg.


szóval miért ennyire keresett és kedvelt halak az ancik amikor vannak más algázó fajták is?


megmondom őszintén, hogy nekem nagyon nem tetszenek. szerintem egyszerűen csúnyák :) mivel még kezdő vagyok halazásban (kiírtam már több kérdést is ami erre utal) így ötletem sincs, hogy mit tudhatnak amiért ennyire gyakoriak az akváriumokban. de valamit tuti jól csinálnak, mert sok ember tart ancikat.

ezért is kérek segítséget a nálam okosabbaktól, hogy homályosítsatok fel mi az oka ennek a népszerűségnek :)


előre is köszi a válaszokat :)



2012. nov. 7. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egyrészt mert nagyon régóta beakvarizált (20-30 éve szinte csak őt lehetett kapni), másrészt könnyen szaporítható, ellenálló faj. Ennyire egyszerű.

Amúgy semmit nem tud jól, vagyis algázni biztosan nem. De legalább nem lágyvizes, mint például az otok - ők emiatt sok mindennél ki vannak lőve.

2012. nov. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

jah értem. szóval a nagy semmiért tartják őket? :O én úgy tudtam, hogy ezek algázók de ha arra se jók...akkor mégis mi értelme van ancit tartani? :O

rejtély...lehet az az oka, hogy régóta kapható boltokban?

2012. nov. 7. 23:30
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyok nagy akvarista, csak "vannak halaim". Többek közt ancik, akik szerintem egyáltalán nem csúnyák! Sőt! Nagyon érdekesek és szépek! Már nem is tudom, hogy hogy kerültek ide (úgy értem mi okból vettem meg őket), de nagyon megkedveltem őket, mert érdekesek. Ennyi. :)
2012. nov. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Barátom nővére is ancikat tart és szaporítja is őket. Gondolom örül hogy van vele sikerélménye, és tetszik is neki.


Én annyira nem vagyok oda értük, nálam inkább a törpeszívóharcsák a nyerők. Nem is a kinézetük miatt, hanem mert úgy látom, hogy sokkal jobban aktívabbak, jobban takarítanak, viszont még az életben nem szaporodtak.


Egyébként van még nekem egy moszatevő márnám is, ami ilyen szép sárga :) Ez is takarít, de nem viszi túlzásba.

[link]



Ami még tetszik nekem az a Margitszigeti-tóban van egy baszom nagy fekete algázó, vagy 30-40 centis, de hát nem sokat láttunk belőle, mert elég iszapos volt a víz.

2012. nov. 8. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Azért nem a semmiért, mert szerintem is szép, az aranyhalasban nálam is úszik egy.

Ha algát nem is eszik, az aljzatról szépen összeszedi a maradékot, már csak ezért is jó.

2012. nov. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Platypus ***** válasza:

Leginkább azért, mert évtizedek óta folyamatosan elérhetőek és olcsók. Minden díszhalas ezt ismeri, mert ezt árulja 20 éve, ezért ezt ajánlják mindenkinek. A legtöbb naiv kezdő akvaristának azt a tévképzetet dumálják bele a fejébe, hogy mindenképpen kell neki egy algaevő az akváriumába, és az legyen anci, mert az a legjobb. Mivel ezt a fajt itthon is nagy tételben szaporítják, a legtöbb bolt tele van bébi ancikkal, 2-300 Ft-ért. Aki kicsi algaevőt keres, ilyet szokott venni.


Nekem egyébként tetszenek. Csak növényes akváriumba túl otrombák kifejletten, a hímek meg még hülyék is hozzá.

2012. nov. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

hable, az a csinos márna már közelebb áll az én ízlésvilágomhoz :) sokkal inkább halszerű :D

na és persze nálam a sok növény mellett furcsán is mutatna 1-2 anci, de a három márna nagyon is jól fest köztük :)


de akkor most összegzem az eddig tanultakat: igazából azért tartja az emberek többsége mert könnyű tartani, szaporodik is és mert a boltos rájuk tukmálja, hogy kell nekik egy ilyen alganyaló?


egyébként a szépség egy relatív fogalom. nem úgy gondoltam, hogy általánosságban rondák. hanem úgy értve, hogy szerintem :)


viszont ez számomra hatalmas rejtély volt. örülök, hogy kaptam többféle választ is :) nagyon szépen köszönöm, de azért még várok véleményeket, kíváncsi vagyok :)

2012. nov. 8. 16:58
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát meg általában az minden hal mellé mehet, nem bántják.


Volt régen egyszer egy olyan halam ami húsevő volt és annak nagyon csontos, kemény volt a háta és ancinak néztem, de a boltos is, mert ancinak árulta. Csak az volt a fura, hogy a tubifexre odarohant, az algát meg meg nem akarta enni. És nem tudom milyen hal volt az, de vittem vissza a boltba hogy ez valami más :D

2012. nov. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
apró baki :D halakat nem bántotta?
2012. nov. 8. 19:03
 10/12 anonim ***** válasza:
De azokat is bántotta, és ezért is vittem vissza, hogy nem kell. Csak előbb meg megetettem :D
2012. nov. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!