Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért olyan rossz, ha alga...

Miért olyan rossz, ha alga van az akváriumban?

Figyelt kérdés
Nagy növényes akvarisztikázok, már ki vannak borulva, ha alga van a kövön. Szerintem egy kis zöld algás akvárium nem olyan rossz. Pl a kövön szerintem még jól is mutat egy kis zöld alga
2012. nov. 8. 13:00
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
mert az alga megszűri az oxigén az akváriumba és nem kapnak elég levegőt a halak vegyél csigát vagy harcsát az segít
2012. nov. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De a többi növény nem csinálja ezt?
2012. nov. 8. 13:14
 3/11 A kérdező kommentje:
Szerintem minden növény oxigénből él és a fotoszintézishez pedig co2 kell
2012. nov. 8. 13:15
 4/11 Platypus ***** válasza:

Az előző nagy hülyeséget írt. Az algát két dolog miatt szokták utálni. Az első, hogy nem tudod kontrollálni, hol nőjön és mennyi, ezért általában csak lerontja az akvárium látványát. Egy kis zöldalga a háttéren vagy a köveken szerintem is jól mutat, csak a legtöbb akvarista túlérzékeny a témára, és már annyira beleivódott az agyukba hogy fúj, alga, hogy akkor sem képesek szeretni, ha ténylegesen szép és jót tesz a látványnak.

A másik fő ok, amiért utálják az az, hogy gyakran rossz vízminőséget jelez.

2012. nov. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem az alga maga a gond, hanem az, hogy ez a jele annak, ha a tápozásban valami nincs egyensúlyban. Nem feltétlen esztétikai szempontokból rossz az alga. Sőt!
2012. nov. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 YourDestiny ***** válasza:
Nálam például az üvegen nincs alga, de a palaköveim nincsenek ki a barna algából. A kő alapszíne nem élethű, viszont így full algásan nagyon jól mutat az egész, minden összeolvad.
2012. nov. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szerintem semmi baj az algával, sokkal természetesebb tőle a látvány. persze azért be lehessen látni az üvegen...
2012. nov. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
bár ismerőstől kaptam egy bujkálót. az fekete volt az algától...na az már inkább ronda volt, mint szép :D)
2012. nov. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem maga az alga a rossz, hanem az ok, amiért nő.

Az algát úgy is fel lehet fogni, mint egy első számú védelmi vonalat, ami jelez, ha baj van. Pl magas az ammónia szint.


Ezért ha jobban megfigyeled, ezek a "nagy növényes akvarisztikázók" legtöbbször nem gát az algát irtják direkt módon, (csak ha szélsőségesen elszaporodtak, de akkor is csak kiegészítő kezelésként irtják az algát)


hanem az algásodás okát keresik, és azt szüntetik meg.

Hiszen így egyre tökéletesebb egyensúlyt teremtenek az akváriumban.

Az említett példában pl az algák a le nem bomlott ammónián élnek.

Ha minden változtatás nélkül csak valami algairtóval kivonnánk a képletből az algát, nem lenne ami felvegye az ammóniát, és a halakat mérgezné.

Ezért megelőzés képpen, fejleszteni kell a szűrést, hogy kevesebb ammónia legyen.

A visszahúzódó alga pedig jelzi, hogy jó munkát végeztünk.

2012. nov. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
* nem magát az algát
2012. nov. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!