Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zöld alga, mit tegyek?

Zöld alga, mit tegyek?

Figyelt kérdés

112 literes aksim van, teatrex 1200 külső szűrővel megy, 36 watt volt világítás sokáid, de kb. 2 hónapja vettem a heilától simán kontetorba dugható 2 9 wattos csövet fehéreté s most összesen 54 watt a világítás, viszont mióta benne van azóta sok a zöld alga.. pedig napi 10 órát világítok, a nagy anubias teli van zöld pontokkal.. meg a hólyagos vizikehely.. meg üveg 1-2 helyenn.. lényegében amik fent vannak növények közel vízfelszinhez csak azok zöldalgásodnak..


légpumpa nincs bbenne, viszont kicsi párolgott belőle és köülső szürőnek a vízkinyomó részén a csöven az egyik kis luk levegőben van félig és így picit nyomja bele az oxigént az nem gond nem?


mit tegyek h ne alágsodjon? amíg csak 2x 18 watt volt nem volt para de most...


teli van nö9vényekkel..


anubias nagy, másik 2 fajta kisebb, akkor 2 fajta crypto.. teli sok valiréziával az szaporodik mint állat.. akkor hólyagos vizikehely is most hozott magáétól 10 cnentire 3 helyen új hajtást.. akkor tyukhúr szerű is van ami felfele nő még ki az aksiból is.. akkor zöld dús.. akkor gomboha jávai.. sok növény van mégis algásodik..


naponta 2 naponta 2,5 easy life profítót kapnak.. meg cryptok meg van egy ilyen foltos nagy levelű az is gyorsan nő annak is adok gyökértabletátt..


2012. nov. 2. 22:16
1 2
 1/11 YourDestiny ***** válasza:

Lényegében a növényeid alapján neked nincs szükséged ezekre a plusz csövekre. Annyit kellett volna tenni, hogy a gyári tetőt kifényterelőzöd, és máris szebb és jobb minden. Rengeteget segít, így a matt felület elnyeli a fény nagy részét. Most már mindegy... Egyébként én papírosban vettem, ez ilyen öntapadós tükörtapéta. Egy tekercs, konkrétan 45 centi széles és méterre, akár centiméterre lehet venni. Teljesen jó.


Mellesleg az anubias nem szereti az erős fényt, a jelenlegi neki sok. Lassan fejlődik, ezért elalgásodik. 10 órát se kéne világítani, elég a 8. Az EX1200-ban remélem lecserélted a gyári tölteted. Jó cuccal ha lenullázod az ammóniát, mégkisebb eséllyel fájítják majd a fejed a zöldalgák.

2012. nov. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

már békalencse is szaporodik.. hülye alga meg kijön most legújabb levelén is..


mért csak azokon amik közel vannak vízfelszínez?


mért vegyek is mattosítót?? milyen növényt vwegyek ami nagyon gyorsan nő?? valiréziánál is gyorsabban és elveszi fényt a zöldalgától?

2012. nov. 2. 23:18
 3/11 YourDestiny ***** válasza:
Mattosító? Gyári tetőd van, nem? Az egy matt műanyag, aminek a belsejében nincs semmi. Ha tettél volna bele fényvisszaverő fóliát, akkor sokkal több fény jutott volna az akváriumra. Ha fent nől, akkor valószínűleg sok a fény, viszont az algásodás fő okozója az ammónia, tehát van miből zabálnia. Ha nem újonnan indított akváriumról van szó, márpedig úgy írtad, hogy nem, akkor nálad valami gebasz van.
2012. nov. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezt ki kell tapasztalni.

Több fényed lett, más növényeid, ezzel felborult az eddigi rendszer.

Adj időt az akváriumnak, hogy reagáljon a változásokra. Lehet, hogy a békalencse elég lesz, várj vele pár hetet.

Ha nem használ, módosíts valami máson.

Ha nincs hiánybetegsége egyik növénynek sem, akkor a tápból is megpróbálhatsz kicsit kevesebbet adni. Használhatsz pl easy carbot, az is hasznos cucc.

A fénycsövek fajtáján is lehet változtatni, ha sok a hideg spektrumú fény, akkor melegebbre cserélni.

A világítás időtartamával is lehet játszani, pl csak 2-3 órát világítani teljes erővel.

2012. nov. 3. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Platypus ***** válasza:

A tápadagolás nekem inkább gyengének tűnik, és eleve mikroelemes tápról van szó, aminek a túladagolása nem okoz algásodást, a hiánya viszont igen.


Ha jól értem, a zöld pontalga szaporodik nagyon, és nem valami fonalas. Ez így erősen makroelem hiányra utal, ami sok növény+erős fény+mikroelemes tápozás kombóval könnyen összejön. Szerintem érdemes lenne valami makroelemes tablettával teledugdosni a talajt, eddig milyen tablettát adtál?


Az oxigén nem gond, a szűrőanyagod és a világítási periódus hossza viszont lehet. Az anubiasokat rakd árnyékos helyre, velük mást nem lehet kezdeni.

2012. nov. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
1 hónapja nyomatom a flore plus serát..
2012. nov. 3. 18:42
 7/11 A kérdező kommentje:
8 órát fogok csak!
2012. nov. 3. 18:43
 8/11 A kérdező kommentje:
eady life profitot kapnak plusz mikroelmes miatt vettem a flore plust tabit.. makro elemes tabi is kell?
2012. nov. 3. 18:44
 9/11 anonim ***** válasza:

A flore plusz makroelemes. Én is olyat használok. Esetleg folyékony makroelemeset lehetne adni.

Pl [link]

Ár/érték arányban mondjuk elég rossz.

2012. nov. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Platypus ***** válasza:

A GA macro egyáltalán nem rossz ár/érték arányban, a gyári adagolása EI-hez van igazítva, ennek az ötöde sem kell egy átlagosan világított akváriumhoz. Ha így nézed, akkor már igen hosszú időre elég egy flakon, és a makroelemek nem romlanak meg.

A hátránya inkább az, hogy magadnak kell belőni az adagolást egy nitrátteszttel, mert ha csak adagolod ex has, könnyen túlzásba lehet vinni. És kétfelől megy az akváriumba a kálium, ha profito vagy hasonló kommersz táp megy mellé, ami meg szintén nem tesz jót.


Alacsony fényen szerintem sokkal szerencsésebb tablettákkal operálni, azzal nem csinálhat az ember nagy bajt. Vagy egyetlen komplex folyékony tápot adagolni, mint a TPN+, mert abban az egy löttyben minden benne van és így nem lehet elrontani az arányokat.

2012. nov. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!