Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 250L-es akváriumba,...

Egy 250L-es akváriumba, milyen külső + belső szűrőt ajánlotok, és még milyen egyéb felszerelést?

Figyelt kérdés

Inkább úgy kérdem, hogy ti hogy rendeznétek be, egy 250-300L-es akváriumot?

A válaszokat előre is köszönöm!



2012. nov. 9. 23:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és ti milyen szűrőanyagokat raknátok a külső szűrőbe?
2012. nov. 9. 23:52
 2/6 anonim ***** válasza:

Mit akarsz? növényest, vagy sügerest?

-----------------------

Én paludáriumot csinálnék belőle. Félig tölteném vízzel és lefedném a tetejét fóliával hogy magas legyen a páratartalom. A tetejére 100-120 Watt lámpát, és egy kisebb szűrőt, mondjuk egy 1200 liter / órásat.

Aztán fognék egy csomó vasfát, hátra végigpakolnám, és hydrocotile növényeket felfuttatnék a fákra, úgy hogy a vízből kifussanak, ezek baromi gyorsan nőnek és a kertészetben is víz fölött nevelik őket.

[link]

Meg tennék acorus-okat is közé, ez a magas fű szerű növény. [link]

De tulajdonképpen bármilyen mocsári növényt bele lehetne tenni. Így is lehet, de így általában kiszáradnak a növények ha nincs hozzá egy páragép: [link]

Viszont ha lefeded akkor biztos nem szárad ki semmi.

Nekem ezek tetszenek és alulra ugyanúgy lehet halakat tenni, pl ez is jó: [link]

------------------------------------------------------

De csinálhatsz belőle kisebb fénnyel egy sügerest is. Bele egy nagy powerheadot 2ezer liter/órásat. Azt még ki lehet fizetni, hát nem a legjobb szűrés, de elmegy.

És kevesebb fényt rá, 50-70 Wattot mondjuk és bele néhány anubiast és gömbmohát. Ők alacsony fényen is megvannak.

2012. nov. 10. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert 250 literhez én nem egy külső szűrőt használnék, hanem építenék alá egy külön szűrőakváriumot, vagy leválasztanék a hátuljából egy részt. Az nagyobb lenne és több szűrőanyag férne bele. Nyilván nem siporax-xal raknám tele, mert az elég húzós lenne árban, talán inkább lávakő zúzalékkal.
2012. nov. 10. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
de egyébként az sem mindegy, hogy mennyi pénzed van rá, szóval ahhoz mértem lehet kitalálni valamit.
2012. nov. 10. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De végig is nézheted, hogy melyik külső szűrő lenne jó hozzá: [link]
2012. nov. 10. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 YourDestiny ***** válasza:
A minimum, ami kell, egy 1200 liter per órás külső egy jó erős belsővel. Ami a legjobb lenne, az két 1000-1200 lityós körüli vödrös. Én a Siporaxot preferálom, halaktól, létszámtól és növényzettől függőken legalább 4, de mégjobb ha 5 litert teszel bele.
2012. nov. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!