Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Belső szűrővel is lehet...

Belső szűrővel is lehet ugyanolyan "jó" az akváriumom, mint külső szűrővel?

Figyelt kérdés

Szinte mindenhol a külső szűrőt ajánlják, mert a belső "önmagába" forgatja a vizet, tehát nem olyan hatékony a szűrés.

De egy 40-60 literes akváriumnál hogy használjak külső szűrőt? Vagy milyen teljesítményűt? Én azt hittem azok mind 100 liter fölötti akváriumhoz vannak tervezve.


2012. okt. 18. 20:53
 1/10 Treská ***** válasza:
Nem volt még külső szűrőm, ha nagyobb aksim lesz akkor valszeg azt veszek, mert elvileg jobban tisztít stb. 40-60 literes aksiba akkor vennék külső szűrőt ha sok pénzem lenne .(nincs:D) Szóval én olyan kicsi akváriumba nem vennék külső szűrőt. Egyébként ez függ szerintem attól is hogy milyen halakat akarsz tartani. Ha valami nagyon kényeset és igényeset, akkor lehet nem árt a külső szűrő.
2012. okt. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 YourDestiny ***** válasza:

Egy belső szűrőt nincs értelme külsőhöz hasonlítani. A hatásfoka a hatalmas tartályban rejlik, ami sokszora a belső szűrő pici dobozkájának. Teljesen mindegy mekkora az akvárium, a külső külső marad. Használhatod 50, de akár 300 literben is. Efelett már a szűrőakvárium a legjobb megoldás.


Ezt a 100 literes dolgot inkább úgy mondanám, hogy 100, de inkább 80 liter alatt megszűrhető az akvárium belsővel is megfelelően. Most már vannak egész pofás belső szűrők, amik kialakításuknak köszönhetően nem foglalnak el túl sok helyet az akváriumban, ellenben a szűrőtartály térfogata kellően nagy. Ilyen például a JBL i sarok kialakítású széria, de mint minden szűrőt, ezt is érdemes túlméretezni, a gyári ajánlás soha nem irányadó.

2012. okt. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 YourDestiny ***** válasza:
*sokszora = sokszorosa
2012. okt. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elsősorban növényes akváriumnak szeretném berendezni, néhány garnélával és nanohallal.
2012. okt. 18. 21:36
 5/10 YourDestiny ***** válasza:
Low-tech növényeshez is jó lehet a belső, de high-tech növényeshez már nem.
2012. okt. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi a különbség a kettő között :( pedig már csomószor találkoztam a kifejezéssel, de még mindig nem tudom pontosan.
2012. okt. 18. 22:11
 7/10 YourDestiny ***** válasza:

Low-tech: viszonylag olcsóbb felszereléssel, viszonylag gyenge világítással, nem nagy fényigényű növényekkel teleültetett növényes.


High-tech: a nevéből adódóan egy vagyonba kerülő, fotonbomba erősségű világítással ellátott komoly növényes, komoly technikával.

2012. okt. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt nem arról van szó, hogy a kis akváriumok elvannak belső szűrővel, a különbség nem az akvárium méretében van, hanem a vízcserék mennyiségében.


Egy 100-200 liter feletti akváriumban nem lehet hetente lecserélni a víz 30-50%-át, mert munkaigényes. Ekkor lép képbe a külső szűrő, rásegít a biológiai bontásra, csökkenti a cserélendő víz mennyiségét.


Ezzel szemben egy kis akváriumban kevesebbet bízunk a belső szűrőre és bekapcsolódunk az egyensúlyba vízcserékkel.

2012. okt. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 YourDestiny ***** válasza:
Azért itt nem csak ennyiről van szó. Ha ammóniát mérsz, ott nem sokra mégy a vízcserékkel, eleve a bio a probléma a rossz szűrésből fakadóan.
2012. okt. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Végül Tetratec ex700 lett :) Már több, mint 2 hetes az akvárium!

Köszönöm így utólag a válaszokat! ;)

2013. jan. 7. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!