Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vajon megdöglik a black...

Vajon megdöglik a black mollym ha rögtön az akváriumba tettem?

Figyelt kérdés
Remélem válaszoltok....a mollym nagyon furcsa,mintha kissé oldalazva úszna,ez bajt jelent?A vizem 26-27 fokos ez ideális nem?!!
2009. aug. 13. 14:47
 1/5 Salx Narval ***** válasza:
A hőfok jó.Lehet,hogy más baja van a víznek, de az is lehet, hogy jó a vized csak a hal máshoz szokott.Nem szabad mindjárt beletenni. Én a haltartó zacskót szoktam feltölteni a saját vizemmel, így fele fele arányban van a két fajta víz.Ebbe a biztonság érdekébe fél óra állás után, teszek 5-6 csepp Metilén kéket és malachit zöldet, és tíz perc után engedem a vízbe.Ügyelni kell a hőfokra, hogy kb azonos legyen.Manapság egy berendezett kis aksiban vannak az új halak egy hétig, megfigyelés alatt.Ha megteheted, ez a legbiztosabb megoldás és gyógymedencének, nevelőnek is használható.
2009. aug. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a tippet,metilin kék cseppet én is használok,de nem tudom h most miért csinálja ezt a furcsa mozgást,lehet hogy semmi baja,de azért nagyon köszönöm a tippet,a legközelebbi hal vásárlásakor így fogok tenni:)!!!
2009. aug. 13. 16:22
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Még egy tanács, ha messziről hozod a halat, akkor egy finom porlasztású levegőztetés is kell, nehogy elfogyjon az oxigén a várakozás közben.
2009. aug. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szállítás, utazás közben a rázkódás miatt kerül annyi oxigén a vízbe, hogy nem lesz probléma a hőkiegyenlítődés alatt.
2009. aug. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Az utolsónak:Ez igaz, de itt arról a közel 40 percről van szó, amíg a vizet szokja, ez és a szállítási idő, már sok lehet, főleg, ha messziről hozza és esetleg meleg az idő.A fertőtlenítő is köti az oxigént.Nem biztos, hogy kell, de ártani nem árt.
2009. aug. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!