Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy hete kaptam egy akvariumot...

Egy hete kaptam egy akvariumot, a halak betelepitese utan a viz sargas szinu lett, szeretnem tudni, hogy mitol, es mit tehetek?

Figyelt kérdés
A betelepites elott 4 napig ment a szuro, a boltban azt mondtak minimum 3 nap, es adtak egy szert is amit bele kellett onteni, hogy a csapviz ne artson nekik. Szoval ez is meg volt. A kabicsot elotte atmostuk, tobbszor. Elo novenyek nincsenek benne. 24 literes az akvi, es 5 pici hal van benne 5 napja. Ugy tunik jol vannak, naponta letszer kapnak enni. Ja es kozelrol erezni, hogy budos is a viz :( olvastam , hogy kezdesnek jobb a nagyobb akvi :/ talan levegoztetot kene vennem bele? Vagy valami szert? Vagy elo novenyt? Kezdjem elolrol az egeszet? :D Koszonom elore is a segitseget :) Kati

#zavaros #sargas viz
2012. nov. 11. 11:04
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Rendeltem ma ph teszt papirt...
2012. nov. 16. 19:49
 12/14 YourDestiny ***** válasza:
Na látod, ez a vége, ha nincs bejáratás. Az aranyhal mellesleg hidegvízi, 150 liter alatt nem tartható, és a vizét egy leginkább túlméretezett külső szűrővel kell szűrni. Ammóniamérgezés volt a gond, nem a pH. Fontos érték, de nélkülözhető, ha tisztában vagy a vizetekkel és az alapokkal akvarisztika téren. A papírtesztcsík egyébként pontatlan, felesleges pénzkidobás. Csak a csepegtetős indikátorfolyadékos teszteket szabad megvenni, abból se mind jó.
2012. nov. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
vettem nagyobb akváriumot, ez 60 literes, egy hétig készítettem elő a vizet,tettem bele baktériumot is, a halak jól vannak,azóta egy sem döglött meg,hetente cserélek kb 6 liter vizet,az elég?
2012. dec. 12. 13:32
 14/14 A kérdező kommentje:
ja meg aljzatporszívot is vettem,2őt is,mert az első túl nagynak bizonyult... :D
2012. dec. 12. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!