Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a különbség 2 szűrő...

Mi lehet a különbség 2 szűrő között?

Figyelt kérdés

Vannak olcsók és drága szűrők. Nyilván a drágább jobb! De miért jobb vagy mivel jobb?


Vegyünk példának két belső szűrőt. Mind a kettő tegyük fel 112l akváriumhoz jó. De az egyik pl. 6ezer a másik meg 23ezer. Mivel jobb a drágább. Nem ugyan úgy szűri és forgatja a vizet az olcsóbb?


2012. nov. 14. 06:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem annyi lehet a különbség, hogy az olcsóbb szűrő (mint oly sok minden manapság) kínai például, és egy márkás szűrő koppintása. Ilyen pl. a Hailea BT sorozata, vagy a Resun szűrők, ami úgy emlékszem a Sera szűrőjének mása.


Egyébként az olcsóbb előbb be fogja mondani az unalmast (általában ez így van), és alapból hangosabb, mint a márkásabbak.

2012. nov. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
egy ismerősöm vett egy 112l akvárium szettet 35ezer ft ért (szűrő, fűtő, tető, világítás...) több mint 3 éve megy neki normálisan! Ezért nem értem h mi a külömség kettő között! :)
2012. nov. 14. 08:44
 3/8 anonim ***** válasza:

én megbíztam az eheim minőségben amikor a külsőmet vettem. az 10 év múlva is szűrő lesz valószínűleg míg pl ha vettem volna egy feleannyiba kerülő utánzatot lehet, hogy 2-3 év múlva cserélhetném mert még aludni is szeretnék azért a szobámban...


nemrég vettem akváriumot és eléggé beleástam magam a témába mert ugyanez nekem is megfordult a fejemben. és ahogy olvastam arra jutottam, hogy az olcsóbb szűrők lehet olcsóbbak, de nem olyan jó minőségű anyagokból készültek illetve a kialakításuk sem az igazi. többnyire az elektronikájuk sem túl kellemes azaz elég hangosak és könnyebben meghibásodnak. és szerintem az is könnyen megeshet, hogy nem húzzák addig, mint a jobban összerakott társaik :)


saját tapasztalatom, hogy a belső hydor szűrőm sokszor olyan hangos, mint a külső eheim szűrőm. szóval jahm...de jó ez így aludni tudok a hydor mellett is...bár én egy esküvőt is végig aludtam már a hangfal mellett :D

2012. nov. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A márkásabb általában sokkal tovább bírja, lehet hozzá alkatrészt kapni, rendesen szerelhető és sokkal halkabb (szinte hangmentes) a működése, ami hálószobai akvárium esetében nem egy utolsó dolog.
2012. nov. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Cerberosz ***** válasza:
Ehhez a olcsóbb hangosabbhoz annyit tennék hozzá hogy van egy atman cf1200asom és egy eheim pick up 2010 esem, amíg csak az atman volt az akiban semmi hang nem volt de amióta az eheim megy szó szerint hallani ahogy a rotor zúg szóval atman-eheim 1:0 részemről. Hiába kínai az atman....
2012. nov. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt 3db eheim belső szűrőm. Egy 2006-os picike, egy 2008-as közepes, egy 2012-es nagy. A kicsi 1 év után elkezdett rázni. A nagy bírta vagy 4 évig utána néha leállt, majd teljesen meghalt. A közepes az atom jó, az soha nem döglik be, lehet hogy az már 7 éves, mittudomén mikor vettem, de a lánynál még mindig megy.


Belső szűrőm van egy aquael fan-1 hát az is tök jó csendes és tuti megvan 5-6 éve.


Van egy atman vízpumpám és egy aquael szökőkút szivattyúm, az se tud tönkremenni.


2db atman AT-3335 külső szűrő, azokat 2 vagy 3 éve vettük karácsonyra, hát azok is jók, csendesek.


Van egy hydor prime 10-es külsőm amit kaptam, de úgy, hogy új volt, gyári csomagolásban, csak régen vették és évekig a szekrényben tartották. Na ez egy hnapig jó volt kb, most meg össze-vissza hangoskodik. Néha szelel, néha levegőt szív be, néha kattog, teljesen random csinálja. Valami nem okés vele, pedig jól raktam össze. Nem értem.


Volt valami kis 2300 Ft-os belső szűrőm is, nem tudom a márkáját, de az már az elején zörgött és utána se lett jobb.


Van egy kis Haqos Flex-400 akasztós szűrőm, az középhangosan zakatol.


Van egy egészen kicsike OF ocean free akasztós szűrőm, az tök jó csendes (Max 20 literhez való).


Van 2db elite mini, ezek kicsike belső szűrők, nano akváriumhoz, az egyik bedöglött 2 év után, hát nagyon zörög már, de a másik az még csendes.

2012. nov. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 YourDestiny ***** válasza:

Belső szűrő:


Nem mindig jobb az olcsóbb, de nagyobb részt igen. Az olcsó hangos lesz, vagy hamar zajosodásnak lát, ritka a kivétel. A drága csendes, hosszú ideig megbízható.


Az olcsó szűrőkhöz általában kis szűrőtartály párosul, így kevésbé hatékony biológiai szűrés szempontjából. Jó példa az Atman, Aquael, Hailea és effélék, de lehetne sorolni. A drága az esetek nagy részében nagyobb szűrőfelülettel rendelkezik, általában a gyárilag megadott teljesítményük is valósabb, de a fogyasztásuk is kevesebb.


Külső szűrő:


Röviden szintén a zajosság a fő különbség. Például a Seránál tipikus betegség a csapok csöpögése, évenkénti cserére szorul. A közép árkategória már általában mind jó minőségű, csendesek, de a jó ár/érték aránynak hátránya is van, a gyári töltet az ilyeneknél cserére szorul. Jó példa a Tetra vagy az Atman. A drágább külsők, mint az Eheim minőségileg semmivel nem többek szerintem, kapsz hozzá jó minőségű biológiai töltetet, amiért szintén szép árat fizetsz.

2012. nov. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 YourDestiny ***** válasza:
Az első mondatba hiba csúszott, szóval: nem mindig jobb a drágább, de nagyobb rész igen :)
2012. nov. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!