Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumban a csigák...

Az akváriumban a csigák hasznosak vagy inkább ártanak mert valahogyan belekerült egy és elszaporodott most pedig irtom őket de még mindig látok az aksimban mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. aug. 14. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Haznosak.Megeszik a kis moszatokat a halak meg őket eszik meg
2009. aug. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
jó neked nekem négy volt mint a négy megdöglött hogyan szaporodnak?
2009. aug. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy bizonyos mennyiségig hasznos.Ha tulszaporodik árt a lebomló termékeivel neheziti a vizet(nyálka,ürít is,és egyebek.) Nekem nem eszi semeik hal ,És nem az a kérdés,hogy hogy érte el h szaporodjon,hanem hogy milyen fajta.A tornyos csiga nagyon el tud szaporodni.Az almacsigát ennél jóval nehezebb szaporitani.Én ugy szabadultam meg a csigáktók,hogy mindent amit lehetett kifőztem,mert a csigairtó nem segitett.Pedig Márkás csigairtó volt.Arra figyelj ha szert használsz h a harcsákra garnélákra kártékony lehet,a kezelés idejére ki kell őket venni.
2009. aug. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2009. aug. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A barna csigák sokasága kártékony,azt leszámítva,hogy az algát megeszik!De sajnos a növényeket is megeszik.Inkább kevesebb legyen belőle!Ha viszont sikerül megszabadulnod tőlük,akkor vehetsz almacsigát,ami az algáidat elpusztítja,de a nővényeidet viszont nem fogja bántani!

Amúgy a csigák túlszaporodását szerekkel megtudod akadályozni,de figyelni kell,mert ezen szereket nem mindegyik hal viseli el!Ha humánusabb megoldást szeretnél,akkor vegyél Bótia macrakantát(Öves Díszcsíkot,ez egy halfaj)Aminek az egyik fő tápláléka a csiga!

2009. aug. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!