Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elszaporodott egy különös...

Elszaporodott egy különös élőlény az akváriumban. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Nehéz leírni a kinézetét. Elég pici, rá van tapadva az üvegre, a szűrőre. Az üveg másik oldalán látom, hogy valamivel odatapad (mintha egy átlátszó, kocsoyás anyag belsejében lenne), de kívülről olyan a formája - oldalról nézve - mintha kagyló lenne. Világos színű, talán szürke kis maszat, benne sötétebb pici foltokkal. Az egész talán 4 mm hosszú, és 2 mm széles.
2009. febr. 19. 01:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek ne pontozzatok le, válaszra nem tudom a választ, viszont nagyon kíváncsi lennék, hogy hogyan néz ki... Szóval, ha lehet, kérlek fotózd le és rakd fel valahová... :)
2009. febr. 19. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Megeshet,hogy csiga.Nekem is volt,es nem sokkal azutan vettem eszre,hogy UJ NOVENYT vasaroltam az uzletbol.A novenyre csiga petei voltak ratapadva,akkor eszre sem vettem.Apro koraban meg nehez a formajarol megallapitani,hogy mi is az,de kb.egy-ket het mulva kialakul.

Mindenesetre kivancsi vagyok,irj a fejlemenyekrol:)

2009. febr. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Osztom az előttem szóló véleményét, én biztos vagyok benne hogy csiga, főleg mert írod is hogy olyan mint egy kagyló (az a háza) és azok vannak feltapadva az üvegre. Nagyon furcsa látvány mert olyan kis picik hogy az ember alig hiszi el hogy csiga lehet ennyire pici... szóval nyugi, nem egy új Alien faj fejlődött ki az akváriumodban :)
2009. febr. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
de lehet halikra is, nekem az is így nézett ki
2009. febr. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
[link] ha erre hasonlít, akkor az bizony halikra
2009. febr. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

biztos, hogy nem halikra, mert csak egy halam van régóta.

készítettem pár képet, hogy lássátok:)

élőben persze kissé máshogy néz ki. kb. 2-3 mm hosszú.


[link]

[link]

2009. febr. 19. 09:03
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Az első kép Alien, a második csiga, úgyhogy ebből feltételezem hogy végülis az első is az :)
2009. febr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

igen, ahogy tapad, az csiga, de a felső része valami izé. nem csigának tűnik, vagy formátlan csigának, vagy nemtom.

lehet hogy valami új, mutáns fajt termeltem ki...?

2009. febr. 19. 10:29
 9/21 anonim ***** válasza:

Mindenesetre tegyél a párnád mellé egy kést, mert lehet éjszaka kijön és megfojt :DDD


Szerintem is csiga, majd ha kicsit nő, meglátod milyen lesz.

Szerintem így növekednek, majd később normálisabban fog kinézni.

De lehet ez valami ritka faj.

2009. febr. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
mozognak, mert reggel direkt megfigyektem, hogy egy csomó eltűnt az üvegről. ha egyszer nyomtalanul eltűnnék, tudni fogjátok, mi történt velem :)
2009. febr. 19. 11:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!