Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Befőttesüvegben hal?

Befőttesüvegben hal?

Figyelt kérdés
A barátomnak szeretnék ajándékba egy halacskát, valami picit, befőttesüvegben (kollégiumban praktikus) milyen halat vegyek, és mit tegyek a befőttesüvegbe? kiluggassam a tetejét, rá se csavarjam? stbstb..

2012. nov. 14. 21:41
1 2 3 4
 11/32 YourDestiny ***** válasza:
72%
Fő kérdés: tartani szeretnéd vagy kínozni a halat? Olyan lesz neki, mint neked egy tágas szekrényben, ahol életed végéig ott maradsz. Ilyen tudással mégis hogy gondolod ezt? Azt hiszed, a haltartás annyiból áll, hogy hal meg víz és kész? Nem. Ennél bonyolultabb, időigényesebb és drágább is, sőt, indításnak nem kis összeg kell. Egyszóval a befőttes üvegedbe rakj befőttet.
2012. nov. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
92%

5 éves koromban kaptam a szomszéd bácsitól ajándékba egy kis halat, kis befőttes üvegbe, mert jártam át oda és mindig megnéztem a nagy akváriumát. Nah, hát tökre örültem, persze fogalmam nem volt hogy egy hal hogy működik. 3 nap mulva megdöglött. És ez olyan sokkot okozott nekem, hogy utána sokáig nem is akartam akváriumot. Jó később meg valahogy túltettem magam a dolgon.


Ha nincs szűrője, nem kerül oxigén a vízbe, akkor az ott nem sokáig fog élni. Tökmindegy, hogy milyen hal. És a legnagyobb befőttes üveg is kicsi neki élettérnek. Ez sajnos nem egy uborka.

2012. nov. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
semmit nem tudok a halakról, ezért kérdezlek titeket.. nem kell rögtön bunkó módon válaszolni, akik meg rendesek voltak, azoknak köszönöm!
2012. nov. 15. 08:37
 14/32 anonim ***** válasza:

[link]


Minimum egy ilyet vegyél, ez nagyon jó árban van, mindenhol máshol a duplája... Befőttesüvegben halat tartani állatkínzás, pár nap alatt úgyis elpusztul.

Ha valaha az életben tanultál biológiát, akkor tudod, hogy a halaknak is szükségük van oxigénre, és ehhez növények is kellenek bele.

Ha Te már tartottál halat befőttesüvegben, és nem tűnt fel, hogy szerencsétlen hal folyamatosan nagyokat tátog (tehát fuldoklik) akkor az nagyon ciki.

2012. nov. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Az a hal hamarabb pusztulna el ammóniamérgezésben (szűrőhiány), mint ahogy ideje lenne megfulladni (oxigénhiány) vagy megfázni (fűtőhiány). Nem hülyeség, hogy 30 liter alatt nem lehet halat (meg gerinces állatot úgy egyáltalán) tartani, mert, azon kívül, hogy tényleg kicsi az az élettér, minél kisebb az akvárium, annál könnyebben borul a nitrogén körforgás (és betegszik meg miatta a hal).


Sok mindent lehet tartani befőttes üvegben, de az élő állat nem tartozik ezek közé. De ajánlom neked ezt a linket: [link] meg ezt: [link] és pl. ezt: [link]


Ha meg a halak érdekelnek, akkor [link]

2012. nov. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 Platypus ***** válasza:

Kedves kérdező, van olyan állat, amit lehet befőttes üvegben tartani:

http://www.youtube.com/watch?v=EIfiUuy4VHw

Ez a sórák, körülbelül 500 Ft-ból kapsz egy életre elég petét. Akár 2 liter vízben szaporodó, önfenntartó kolóniád lehet. Nem hal, nem színes, viszont állatkínzás nélkül tartható akár befőttesüvegben is.

Viszont állatot ajándékozni nem jó ötlet, még ha csak pár sórákról van is szó. Előbb kérdezd meg a kollégista barátodat, lehet, hogy nem is engedélyezik a koleszban az ilyesmit.

2012. nov. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
És elég nagy méretű kocka üveg pedig nincs, mert ugye mi is a helyzet a sarkak nélküli formával? Nah!
2012. nov. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
sosem volt még halam, azért kérdezem..
2012. nov. 15. 15:00
 19/32 A kérdező kommentje:
tudom, hogy fulladoznak a halak, befőttesüvegben vízforgató nélkül, de vannak olyan növénykék is, amik "igénytelenek" és sok oxigént bocsájtanak ki, csak egy kis fény kell nekik (asztali lámpa), ez elég ahhoz is, hogy a halacska vize meleg maradjon. természetesen raknék be neki kavicsokat is, illetve növényeket, és nem csavarnám rá a befőttesüveg tetejét sem. nem vagyok buta, de a halak tartásához nem értek, természetes, hogy megoldást / segítséget kérek ami tisztelendő szerintem, mert kérdezni sosem szégyen.
2012. nov. 15. 15:04
 20/32 anonim ***** válasza:
hmmmm... Előbb olvass a téma után. YourRestiny: ,,Nincs olyan hogy igénytelen, csak olyan hogy igénytelenebb". Igaza van. Amúgy meg halakat 30 liter alatt nem lehet tartani. Másik dolog hogyha nincs szűrőd, meg ilyesmik a halaknak KO. És hogyh úgy hagyod befőttesüveget nem csukod rá, kiugranak a halak.
2012. nov. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!